Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Аргентина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Події зовнішньо і внутрішньо-економічного характеру у Лівії (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Економічне співробітництво

 

Події зовнішньо і внутрішньо-економічного характеру у Лівії
 
Дані за IV кв. 2008 р.
 
Лівія-Аргентина
 
21-22 листопада 2008 р. відбувся офіційний візит до Лівії Президента Аргентинської Республіки Пані Кристіни Фернандес Крешнер.
 
К. Ф. Кіршнер відвідала Джамагирію у рамках свого турне країнами арабського Магрибу. У Лівії Главу Аргентинської Республіки супроводжувала делегація урядовців та представників близько 50 підприємств цієї південноамериканської країни.
 
Під час перебування у Тріполі К. Ф. Крешнер зустрілася з Лідером лівійської революції М. Каддафі. У ході зустрічі було обговорено актуальний стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва у торговельно-економічній, інвестиційній, аграрній, культурно-освітній та науково-дослідницькій сферах. Окрему увагу було приділено обговоренню перспектив лівійсько-аргентинської співпраці у сфері мирного використання атомної енергії.
 
М. Каддафі та К. Ф. Крешнер також позитивно оцінили розвиток двосторонніх відносин й у рамках міжрегіонального афро-латиноамериканського співробітництва.
 
Крім того, у рамках візиту відбулися лівійсько-аргентинські переговори, на яких головували керівники зовнішньополітичних відомств двох країн.
 
За результатами переговорів та у присутності Президента Аргентинської Республіки К. Ф. Крешнер та Секретаря (Прем’єр - міністра) Вищого народного комітету Джамагирії А. Багдаді було підписано 6 двосторонніх угод, а також програму співробітництва між Лівією та Аргентиною.
 
Угоди визначають основні напрямки лівійсько-аргентинського співробітництва у сферах дослідження космосу, атомної та гідроенергетики, митного законодавства та наукових досліджень.
 
 
Лівія-Україна
 
4-6 листопада 2008 р. відбувся перший візит лівійського лідера М. Каддафі до України.
 
Цього ж дня лівійський лідер зустрівся з Президентом України В. А. Ющенком. Зустріч відбувалася як у форматі «віч-на-віч», так й у розширеному складі.
 
У ході зустрічі у форматі «віч-на-віч», на якій з лівійської сторони був присутній Секретар (міністр) Головного тимчасового комітету оборони (Міноборони) Джамагирії генерал А. Юнес Джабер, Президент України висловив своє задоволення з приводу візиту лівійського лідера до Києва, наголосивши на тому, що «цей візит став символом високої поваги, яку Лівія продемонструвала по відношенню до України».
Під час українсько-лівійського саміту було обговорено низку питань двосторонньої співпраці в авіаційно-будівельній, нафтогазовій, аграрній та культурно-гуманітарній сферах. Окрему увагу було приділено обговоренню низці актуальних питань та перспектив подальшого розвитку двостороннього співробітництва у військово-технічній сфері.
 
У ході зустрічі Президент України та Лідер лівійської революції також обговорили низку регіональних та міжнародних питань, зокрема, відносини України з Росією та з Заходом.
 
Лівійський лідер зазначив, що Джамагирія «прагне стабільності на Кавказі та у басейні Чорного моря… оскільки ситуація у цьому регіоні впливає на ситуацію на Середземноморського регіону…».
 
На зустрічі В. А. Ющенка та М. Каддафі у розширеному складі з лівійської сторони були присутні Радник з питань національної безпеки Джамагирії Муатасім Каддафі, Секретар (міністр) Головного тимчасового комітету оборони (Міноборони) Джамагирії генерал А. Юнес Джабер, Секретар (міністр) Головного народного комітету зовнішніх зв’язків та міжнародного співробітництва (МЗС) Джамагирії А. Р. Шелгам, Секретар (заступник міністра) ГНК ЗЗМС (МЗС) Джамагирії з арабських питань М. Сіяла, з української – Секретар РНБО Р. Богатирьова, Міністр закордонних справ В. Огризко, Міністр оборони В. Єхануров, Міністр фінансів В. Пинзеник, Міністр промислової політики В. Новицький, Заступник Глави Секретаріату Президента України А. Гончарук, Голова НАК «Нафтогаз України» О. Дубина, Генеральний директор ДП «Укрспецекспорт» С. Бондарчук та Посол України в Лівії Г. Латій.
 
За результатами переговорів між Україною та Лівією було підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, Меморандум про взаєморозуміння у сфері метрології та стандартизації.
 
4 листопада ц.р. лівійський лідер М. Каддафі та Президент України В. А. Ющенко встановили свічки біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 30-х років минулого століття в Україні, що знаходиться у Києві.
Українсько-лівійське керівництво відвідало державний обід на честь лівійського лідера, що відбувся ввечері 4 листопада ц.р.
 
Під час обіду Президент України В. А. Ющенко у черговий раз наголосив на тому, що справжнім підтвердженням дружніх стосунків між ним та М. Каддафі є нинішній візит останнього до Києва та підписання важливих двосторонніх документів.
 
Глава Української держави зазначив, що Програма співробітництва між Україною та Лівією, яку було підписано у квітні ц.р. у Тріполі, успішно виконується, а нові двосторонні проекти у торговельно-інвестиційній, аграрній, промисловій, будівничій, авіаційній та нафтогазовій сферах будуть неодмінно розроблені та реалізовані найближчим часом.
 
Президент України подякував Лідерові лівійської революції за його особисті зусилля у тому, щоб Джамагирія «відкрила двері для двосторонньої співпраці, у тому числі – й на Африканському континенті».
У свою чергу М. Каддафі висловив подяку за гостинний прийом, який він відчув в Україні та за конструктивну позицію, яку він почув від «свого друга Віктора» як з приводу питань двостороннього співробітництва, так і з приводу останнього розвитку подій у регіоні та на міжнародній арені.
 
«Ми підтримуємо Ваші прагнення та рішучість у розбудові сильної Незалежної України», - заявив Лідер лівійської революції.
 
5 листопада 2008 р. М. Каддафі прийняв у своїй Резиденції у Києві Першого заступника Голови Верховної Ради України О. Лавриновича та Керівника апарату Верховної Ради України В. Зайчука.
Під час зустрічі було обговорено стан та перспективи співробітництва між українським законодавчим органом та Всенародним конгресом Джамагирії, а також вплив нинішньої світової фінансової кризи на розвиток економіки України та Лівії.
 
У ході зустрічі лівійського лідера з Прем’єр-міністром України Ю. В. Тимошенко, що відбулася цього ж дня, основну увагу було приділено розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин.
Глава Уряду України наголосила на значній ролі Лівії та її Лідера в Африканському Союзі та на міжнародній арені.
 
Під час бесіди також було обговорено питання підготовки до проведення Спільної Українсько-лівійської міжурядової комісії. На зустрічі був присутній Голова її української частини, Віце-прем’єр-міністр України Г. Немиря.
 
Зранку 6 листопада ц.р. у столиці України м. Київ відбулася прес-конференція за участю лівійського лідера, присвячена підсумкам його візитів до України, Росії та Білорусі, а також актуальним питанням міжнародної політики.
 
Чималу увагу М. Каддафі приділив російсько-лівійській угоді про співробітництво у сфері мирного використання атомної енергії.
 
На прес-конференції були присутні представники українських, регіональних та міжнародних ЗМІ.
 
 
Лівія-Франція
 
6 грудня 2008 р. у Тріполі з візитом перебувала французька урядова та бізнесова делегації на чолі з Главою Секретаріату Президента Французької Республіки К. Гаяном.
 
У ході візиту французький високопосадовець зустрівся з Секретарем (прем’єр - міністром) Вищого народного комітету Джамагирії А. Багдаді.
 
Під час зустрічі було обговорено низку актуальних питань двостороннього співробітництва, зокрема, у сфері видобутку нафти та газу, розвитку інфраструктури Лівії. Глава Секретаріату Президента Франції та лівійський Прем’єр - міністр також обмінялися думками щодо низки лівійсько-французьких візових, консульських та правових питань.
 
У ході зустрічі лівійський та французький високопосадовці обговорили перспективи двосторонньої співпраці у рамках програм розвитку співробітництва між Африканськім Союзом та ЄС, а також у Середземноморському регіоні.
 
У рамках візиту К. Гаян був прийнятий Лідером лівійської революції М. Каддафі.
 
Під час зустрічі з лівійським лідером французький високопосадовець передав йому послання Президента Франції Н. Саркозі.
 
 
Лівія - FAO
 
15-17 грудня 2008 р. у м. Сірт (Лівія) за ініціативи Організації з питань продовольства та сільського господарства (FAO) при ООН та під патронатом Уряду Джамагирії відбулася Міжнародна конференція під лозунгом «Вода у сільському господарстві та енергетиці Африки (Виклики кліматичних змін)».
 
Участь у конференції взяли керівники сільськогосподарських відомств 53 африканських країн. Лівію на ній представляв Секретар Головного народного комітету сільського господарства та тваринництва А. Мансурі.
Метою конференції було обговорити 20-річну програму по використанню ґрунтових водних ресурсів Африки для розвитку аграрного сектору та гідроенергетики у країнах цього континенту, яку було розроблено у рамках реалізації співробітництва між Африканськім Союзом та FAO. Вартість програми складає 65 мільярдів дол. США.
 
Зазначена програма стосується здебільшого країн Сахари та суб-Сахари, що відомі своїми нерозвіданими покладами водних ресурсів, які знаходяться у підземних пластах пустелі.
 
Головуючий на конференції Генеральний директор FAO Ж. Диюф під час свого виступу зазначив, що «впровадження відповідної системи менеджменту водних ресурсів стане ключовим елементом харчової безпеки на континенті».
 
Під час конференції її учасники домовилися активно просувати та підтримувати програми з розширення регіональних басейнів з метою використання їхніх водних ресурсів в аграрному та гідроенергетичному секторах на континентальному рівні. Використовуючи досвід Джамагирії у реалізації глобального інженерного проекту «Велика штучна ріка», урядовці африканських країн заявили про свій намір сприяти розвиткові виготовлення або імпорту труб до своїх держав для їхнього використання у створенні континентальних мереж водозабезпечення.
 
За результатами роботи конференції її учасниками було підписано Спільну Декларацію щодо сприяння розвиткові водопостачання на національному, регіональному та континентальному рівні з метою необмеженого використання потенціалу африканського сільськогосподарського та енергетичного секторів для гарантування харчової безпеки на континенті та задоволення зростаючих харчових та енергетичних потреб Африки.
 
 
Лівія-Україна
 
21 грудня 2008 р. в англомовному розділі лівійського неурядового Інтернет - видання «Ахбар-Лібія» було розміщено публікацію під заголовком «Країни, яким бракує харчових ресурсів шукають сільськогосподарські угіддя: Вони хочуть акри в інших країнах», в якій серед іншого згадується про візит Лідера лівійської революції М. Каддафі до України 4-6 листопада 2008 р.
 
«Одягнувши червону мантію, що розвивається, та розбивши власну фірмову палатку пустельника, лівійський Лідер Муаммар Каддафі приїхав з візитом до України минулого місяця у пошуках блискучої угоди, що допоможе йому прогодувати свій багатий на нафту та бідний на землю народ», - зазначається у статті.
 
«Відповідно до запропонованої угоди з Києвом Лівія буде орендувати 247 тисяч акрів українського родючого чорнозему, щоб вирощувати пшеницю. Після цього врожай кораблями відправлятимуть до Лівії, забезпечуючи пустельний народ більш певним постачанням харчових продуктів перед обличчям пересторог щодо підвищення цін на їжу та її потенційний дефіцит, що мають відбуватися у найближчі десятиліття. У свою чергу Україна отримує доступ до лівійських нафтових полів, що допоможе їй звільнитися від енергетичної залежності від Росії», - зауважує Інтернет - видання.
 
 
Лівія-Єгипет
 
24 грудня 2008 р. у Тріполі з робочим візитом перебував Президент Єгипту Х. Мубарак на чолі урядової делегації цієї країни. Це п’ятий візит єгипетського Глави до Лівії у цьому році.
 
У рамках свого перебування у Тріполі Х. Мубарак зустрівся з Лідером лівійської революції М. Каддафі. Під час зустрічі було обговорено актуальні питання двостороннього співробітництва у сферах інвестиційного обміну, розвитку нафтогазової промисловості, інфраструктури та банківсько-фінансового сектору.
 
Під час лівійсько-єгипетського саміту було порушене питання підготовки до чергового саміту Африканського Союзу, що відбуватиметься наступного місяця в Аддіс-Абебі (Ефіопія). У цьому контексті М. Каддафі висловив свої сподівання на те, що у рамках саміту будуть визначені основні аспекти діяльності панафриканського уряду, створення якого Джамагирія домагається вже кілька років поспіль.
 
За результатами переговорів між М. Каддафі та Х. Мубараком було підписано три двосторонніх Меморандуми про взаєморозуміння. Документи визначають основні аспекти реалізації лівійсько-єгипетських проектів в інвестиційній, нафтогазовій та будівельній сферах.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари чорної металургії

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки