Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Китай
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Загальний стан розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та КНР (2008 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Загальний стан розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та КНР (2008 р.)

 
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та КНР регулюється Угодою між Урядом України та Урядом КНР про торговельно-економічне співробітництво від 1992 року, згідно з якою встановлено режим найбільшого сприяння з питань, що стосуються стягнення мита на експортні та імпортні товари двох країн, податків та інших внутрішніх зборів.
 
Китай традиційно входить до десятки найбільших зовнішньоторговельних партнерів України.
 
Упродовж останніх років в українсько-китайських торговельних відносинах спостерігається суттєве пожвавлення. Так, за даними китайської статистики, товарообіг між Україною та КНР за 12 місяців 2008 року склав 8, 660,858 тис. дол. США, що на 32,6% більше ніж за 12 місяців 2007 року. Імпорт товарів з України склав 1,185,604 тис. дол. США, що на 78,1% більше ніж у 2007 році. Експорт китайської продукції до України склав 7,475,255 тис. дол. США, що на 27,4% більше від показника 2007 року. Від’ємне сальдо на користь КНР склало 6,289,651. дол. США (збільшення на 17,36%).
Основну частину українського експорту до КНР за 12 місяців 2008 року склали мінеральні продукти 910,514 тис. дол. США (76,8% від загального експорту), основу яких склали руди, шлаки, і сажа (зростання у порівнянні з 2007 роком склало 62,4%). Обсяги поставок хімічної продукції, у першу чергу органічних хімічних сполук, становили 109,887 тис. дол. США (9,27% від загального експорту, зменшення відносно минулого року на 33,9%). Третє місце в українському експорті до Китаю посіли недорогоцінні метали і вироби з них ( в основному мідь і вироби з неї) 48,434 тис. дол. США (4,1% від загального експорту, зменшення відносно минулого року на 51,2%).
 
Основну частину українського імпорту з Китаю за січень-грудень 2008 року склали машини, обладнання і механізми; електротехнічне обладнання; їх частини, звукозаписуюча і звуковідтворювальна апаратура 2,070,882 тис. дол. США (27,7% від загальної кількості імпорту, зростання на 21%). Текстиль та текстильні вироби становлять 1,402,116 тис. дол. США (18,76% від загальної кількості імпорту, зростання по відношенню до 2007 року на 16,2%). Третю позицію китайського імпорту до України посідають засоби транспорту (засоби наземного транспорту, крім залізничного і трамваїв; їх частини і обладнання) – 831,927млн. дол. США (11,21% від загальної кількості імпорту, зростання по відношенню до 2007 року на 28,1%). У цілому, нарощування обсягів поставок китайської продукції в Україну спостерігалося практично по всіх товарних групах.
 
 
Розвиток торговельно-економічних зв’язків між Україною та КНРу 2008 році
 
(за даними Головного управління митниці КНР)
 
Загальна сума товарообігу
(тис. дол. США)
Експорт
12.2008
(тис. дол. США)
Імпорт
12.2008
(тис. дол. США)
Сальдо
12.2008
(тис. дол. США)
Обсяг інвестицій
(тис. дол. США)
12.2007
12.2008
2007
2008
6,529,571
(+55,4%)
 8,660,858
(+32,6%)
 1,185,604
(+78,1%)
 7,475,255
(+ 27,4%)
 - 6,289,651
(+ 17,36%)
Немає даних
Немає даних

Слід зазначити, що від’ємне сальдо у торгівлі з КНР мають більшість торгових партнерів Китаю, у т.ч. найголовніші – США, ЄС, Південна Корея та РФ. Лише одна країна з „Великої вісімки” має перевищення власного експорту над імпортом з КНР – це Японія.
Українсько-китайське інвестиційне співробітництво поки що не відповідає можливостям Китаю і потребам України. Загальний обсяг інвестицій з КНР на сьогоднішній день за даними української статистики становить близько 14 млн. дол. США.
Разом з тим, відповідно до затвердженої 11-м п’ятирічним планом (2006-2010 рр.) стратегії державного курсу на інвестування китайського капіталу за кордон, китайський Уряд надає державну підтримку та заохочує „вихід за кордон” капіталовкладень китайських компаній. Зазначене створює додаткові сприятливі умови для залучення китайських інвестицій в економіку України, особливо у тих секторах, де китайська сторона вбачає інтереси для розвитку та розширення своєї присутності, у першу чергу, в реалізації проектів з видобутку вуглеводневих та інших невідновлюваних ресурсів, будівництва об’єктів інфраструктури (мостів, авто та залізничних доріг, тунелів), житла тощо.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки