Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Чехія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Cтосовно існуючих проблем двосторонніх торговельно-економічних відносин між Україною та Чеською Республікою на державному, міжгалузевому, регіональному та підприємницькому рівнях  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Cтосовно існуючих проблем двосторонніх торговельно-економічних відносин між Україною та Чеською Республікою на державному, міжгалузевому, регіональному та підприємницькому рівнях

 
Проблемним специфічним питанням українсько-чеських відносин залишаєтьсяпогашення „ямбурзької” заборгованості України перед ЧР згідно з укладеною 30 червня 1997р. Угодою "Про умови завершення реалізації після 1.01.1992р. на території України Угоди між Урядом СРСР і Урядом ЧССР про співробітництво в освоєнні Ямбурзького газового родовища, будівництві магістрального газопроводу Ямбург-Західний кордон СРСР та об'єктів Уральського газового комплексу і пов'язані з цим поставки природного газу із СРСР до ЧССР від 16 грудня 1985 року", яка була ратифікована Верховною Радою України. Це питання порушується чеською стороною під час практично всіх двосторонніх переговорів.
 
Відповідно до міжурядової Угоди, яка набула чинності у 1999 р., Україна визнала борг на суму 79,17 млн. умовних розрахункових одиниць (еквівалент 1247 млн.м3 природного газу). Певні надії на врегулювання проблеми з'явилися у чеської сторони після прийняття Верховною Радою України Закону, яким Кабінету Міністрів України дозволялося у 2004 р. здійснити відшкодування заборгованості у грошовій та/або товарній формі за рахунок коштів, передбачених на погашення державного боргу України. У зв’язку з цим Міністерство фінансів України підписало з українською фірмою “Арта Інвестиційні Партнери” Меморандум, згідно з яким міністерство не заперечувало проти придбання фірмою у Чехії Ямбурзької заборгованості. В цьому контексті було проведено низку переговорів, але можливості погасити заборгованість використані не були.
 
На необхідності практичного вирішення цього питання чеська сторона наголосила під час переговорів в рамках робочого візиту до Чехії Прем'єр-міністра України Ю.І.Єханурова у лютому 2006р. Після цього відбувся обмін листами на рівні глав урядів та керівників профільних міністерств України і Чехії. Але конкретних рішень щодо розв’язання цієї проблеми в українсько-чеських відносинах прийнято не було. Сторони досягли домовленостей обговорити це питання в рамках засідання українсько-чеської Змішаної Комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.
 
В березні 2007 року відбувся візит до Чехії Першого Віце-прем‘єр-міністра України, Міністра фінансів України М.Я.Азарова, який під час зустрічей з Главою Уряду ЧР М.Тополанеком та Міністром фінансів ЧР М.Калоусеком обговорив питання щодо врегулювання заборгованості за Ямбурськими угодами. Було домовлено про подальше опрацювання термінів та шляхів виплати боргу на експертному рівні.
 
Питання погашення боргів розглядалось на установчому засіданні Змішаної Комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва 19-20 березня 2007 року у м. Києві.
 
Уряд Чехії проводив заходи в напрямі розв'язання «Ямбурзької проблеми». У листопаді 2007 року Міністр фінансів ЧР листом повідомив Міністра фінансів України, що Чеською стороною створена робоча група, яка готова приступити до аналізу пропозицій української сторони щодо погашення боргу. 
 
Стан вирішення питання заборгованості України перед Чеською Республікою згідно з «Ямбурзькими угодами» був розглянутий на другому спільному засіданні українсько-чеської Змішаної Комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва 17 червня 2008 року в м. Прага.     
 
Сторони домовились про продовження спільної роботи з вивчення усіх взаємоприйнятних варіантів погашення заборгованості України перед Чеською Республікою за об’єкти, добудовані на території України після 1 січня 1992 року внаслідок реалізації “Угоди між Урядом СРСР і Урядом ЧССР про співробітництво в освоєнні Ямбурзького газового родовища, будівництва магістрального газопроводу Ямбург - західний кордон СРСР і об’єктів Уральського газового комплексу та пов’язаних з ними поставках природного газу з СРСР до ЧССР” від 16 грудня 1985 року.
 
Чеська Сторона передала українській Стороні в установленому порядку проект Протоколу до Угоди для розгляду в рамках спільної роботи експертів.
 
Під час візиту Глави Уряду ЧР М. Тополанека в Україну, 16 вересня 2008 року, обговорено питання щодо шляхів та термінів погашення заборгованості за Ямбурзькими угодами з Прем’єр-міністром України Ю. Тимошенко.
 
17 жовтня 2008 року Міністр фінансів України В. Пинзеник листом повідомив Міністра фінансів ЧР М. Калоусека що запропонований проект Протоколу до Угоди для розгляду в рамках спільної роботи експертів є неприйнятний для української сторони, оскільки він не відповідає положенням узгодженого протоколу про реструктуризацію державного боргу України з країнами – членами Паризького клубу від 13 липня 2001 року.
 
Запропоновано провести спільні консультації експертів обох країн з вивчення всіх взаємоприйнятних варіантів погашення заборгованості України перед Чеською Республікою за угодою.
 
Також запропоновано визначитися з деталями такої зустрічі після стабілізації політичної ситуації в Україні.
 
Під час третього засідання українсько-чеської Змішаної Комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва в м.Київ 17-18 вересня 2009 року сторони досягли домовленості щодо проведення до кінця 2009 року двосторонніх консультацій з вивчення взаємоприйнятних варіантів погашення українською стороною заборгованості за Ямбурзькими угодами.

У листопаді 2009 року було узгоджено місце і термін проведення цих переговорів – м.Прага, 16 грудня 2009 року. Однак, у зв'язку з неприбуттям до м.Прага експертів української сторони, переговори, за інформацією Департаменту державного боргу Міністерства фінансів України, перенесені на інший термін

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки