Німецько-українські торговельно-економічні відносини (станом на 01.10.2008 р.)
Німецько-українськіторговельно-економічнівідносиниінтенсивнорозвиваютьсязмоментупроголошеннянезалежностіУкраїни, щосприялодинамічномузростаннюдвосторонньоїторгівлі. Серед торговельних партнерів України Німеччина займає друге місце у світі (після Російської Федерації) та перше – у Європі. За підсумками 2008 р. частка ФРН у загальних обсягах українського експорту складає 2,3 %, а в обсягах імпорту навіть 8,4 %.
Обсяги німецького експорту до України у 2008 р. становили 7.671 млн. дол. США, а обсяги імпорту з Німеччини – 2.381 млн. дол. США.
Великій інтерес з боку німецьких імпортерів існує до продукції металургійної та хімічної промисловості, деревообробної і сільськогосподарської промисловості, текстильних виробів та взуття. Українські підприємства закупляють у Німеччині у першу чергу інвестиційні товари: машини та обладнання для машинобудування, продукцію хімічної промисловості, а також сільськогосподарські та харчові товари. Великій попит існує також на електротехнічне обладнання та транспортні засоби. Більша частина цієї продукції сприяє проведенню санації підприємств та підвищенню їх конкурентоспроможності.
Співробітництву в економічній сфері сприяє діяльність Групи високого рівня з економічних питань, Українсько-німецького форуму, торговельно-економічної місії у складі Посольства України у ФРН та Бюро Делегата німецької економіки в Україні. Найбільш інтенсивні зв’язки існують між Федеральними землями Баварія, Північний Рейн Вестфалія, Баден Вюртемберг, Райнланд-Пфальц з одного боку та Дніпропетровською, Запорізькою, Львівською, Полтавською, Тернопільською та Одеською областями з іншого. Доброю традицією стало проведення Днів України у Німеччині, а також форумів у рамках економічного діалогу, які відбуваються в обох країнах.
|