Міжнародне (багатостороннє) співробітництво
Членство в основних міжнародних організаціях: ООН та її спеціалізовані установи, СОТ, Рух неприєднання, СААРК, „Група-77”, „Група-15”, АТЕС, НВМДА. Індія здійснює активні заходи з набуття статусу постійного члена РБ ООН. Має також наміри отримати статус постійного члена в ШОС, в якій на сьогоднішній день є спостерігачем.
Участь у миротворчих операціях: Індія брала участь у 42 (з 60) миротворчих операціях під егідою ООН.
Відносини з країнами регіону, територіальні суперечки.
У регіоні Південної Азії Індія посідає місце лідера. Проводить політику невтручання у внутрішні справи сусідніх держав. Разом з тим, веде активну діяльність щодо врегулювання етнічного конфлікту у Шрі-Ланці, опікується розвитком демократії та відновленням стабільності у Непалі, а також здійснює заходи з метою сприяння нормалізації внутрішньої ситуації у Бангладеш. Зазначені питання входять до пріоритетних напрямків індійської зовнішньої політики.
До територіальних суперечок Індії слід віднести: з Пакистаном щодо території штату Джамму і Кашмір, з Китаєм – через неврегульованість ряду прикордонних питань, з Бангладеш – ряд територіальних суперечок, з Непалом – щодо окремих невеликих земельних ділянок вздовж індійсько-непальського кордону, зі Шрі-Ланкою – з огляду на наявність неделімітованих ділянок морського кордону. |