Стан та перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Індією (липень 2009)
Серед українських компаній, активно працюючих на індійському ринку, відзначається консорціум „Укріндустрія”, який виконує контракти з будівництва та реконструкції коксохімічних батарей на меткомбінатах у містах Руркела, Бхілаї, Бернпур.
ВАТ «Азовмаш» постачає обладнання і веде попередню підготовчу роботу для спорудження нових киснево-конверторних цехів на 5 комбінатах індійської державної сталеливарної компанії SAIL.
ДП «УКРДІПРОМЕЗ» є генеральним проектантом аглофабрики на Візакхапатнамському металургійному заводі.
Активну участь у тендерах з постачання металургійного обладнання бере ВАТ «НКМЗ».
Завершується реалізація українським підприємством «Турбоатом» проекту з постачання турбін для будівництва блоку потужністю 220 МВт на атомній електростанції у м. Кайга, штат Карнатака.
ТЕМ України в Індії сприятиме українським підприємствам, серед яких є ХК «АвтоКрАЗ», ВАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», ВАТ «Український графіт» (м. Запоріжжя), ВАТ «Ясинуватський машинобудівний завод», ВАТ «Красноармійський динасовий завод», ВАТ «Часовоярський вогнетривний комбінат», ВАТ «Красногорівський вогнетривний завод», ДП «Луганськдіпрошахт», ТОВ «Агромат» (м Київ), ДО комбінат «Прогрес» (м Київ), ВАТ «Іллічівський судноремонтний завод» та ін. у їхніх намірах ввійти на індійський ринок.
Організовані зустрічі і проведені переговори керівного складу ВАТ «Електроважмаш» (м. Харків) та ДП «УКРДІПРОМЕЗ» (м. Дніпропетровськ) з індійськими партнерами з метою залучення українських підприємств до реалізації нових проектів на території Індії.
У галузі енергетики продовжується співпраця “Укрінтеренерго” з компанією “Sun Overseas”; ВАТ “Укргідромех” (Н. Каховка) - з компанією “Om Metals & Minerals Ltd.” (щодо спільної участі у гідроенергетичних проектах в Індії). Активними на місцевому ринку є також українська державна компанія “Важмашімпекс”, АК “Харківенергоремонт”, ВАТ “Зоря – Машпроект” (м. Миколаїв).
Активно проробляється можливість виведення українського державного підприємства «Укргеофізика» на індійський ринок геологічних послуг, передусім у плані здійснення геологічної розвідки покладів енергоносіїв.
***
Одним із важливих напрямків розвитку українсько-індійського співробітництва залишається вугільна галузь, в першу чергу, це:
- залучення індійських інвестицій у вугледобувну галузь, у тому числі шляхом створення спільних підприємств;
- участь українських компаній у будівництві та експлуатації шахт на території Республіки Індія;
- участь українських підприємств та науково-дослідних інститутів у проектуванні вугледобувних об’єктів Республіки Індія.
Розвиток українсько-індійського співробітництва у транспортній галузі є також перспективним напрямком, складові якого:
- відновлення контейнерних перевезень морським шляхом за маршрутом „Одеса – Мумбаі”;
- підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством залізничного сполучення Індії та Міністерством транспорту і зв’язку України і практична реалізація цього Меморандуму;
- участь української промислової групи «Інтерпайп» у розбудові вагонного парку Індії;
- участь українських компаній у будівництві Делійського метрополітену;
- залучення індійських інвестицій у транспортну галузь України;
- участь українських підприємству тендерах з розвитку морських портів, суднобудівництва та судноремонту для морського та річкового транспорту Індії;
- розвиток співпраці між консультаційними та інженерними компаніями у сфері будівництва доріг;
- підготовка індійських кадрів у навчальних закладах залізничного транспорту та дорожнього господарства України.
Важливим пріоритетом розвитку двосторонніх відносин є співробітництво в авіаційній галузі, де у перспективному плані намічено виробництво та постачання нового регіонального літака АН-148 і його транспортних модифікацій, конвертованих літаків АН-74ТК-200 та АН-74ТК-300.
|