Русскоязычный заголовок: Обзор и перспективы торгово-экономического сотрудничества между Украиной и Ливаном (2009 г.)
Огляд та перспективи торговельно-економічного співробітництва між Україною та Ліваном (2009 р.)
Протягом 2009 року Ліван імпортував, за даними ліванської митниці, 1 млн 214 тисяч тон різної металопродукції, у тому числі 247 тисяч тон з України, що становить 20 % від загального обсягу.
Водночас, за даними української митниці, ліванські компанії вивезли з України 1 млн 305 тисяч тон різної металопродукції, тобто лише 18 % металопродукції було ввезено на ліванський ринок, а решта складає реекспорт до інших арабських країн.
Збільшення експорту продукції металургійного комплексу на ліванський ринок, зокрема розширення його асортименту, вимагає насамперед підвищення якості продукції та дотримання вимог відповідних міжнародних стандартів виробництва.
Водночас ліванський споживач готовий на сьогодні розширити закупки з України таких видів продукції металургійного комплексу:
- труби різного діаметру, у т.ч. нікельовані;
- довго-профільна продукція, така як кути й усі види брусів та балок;
- гальванізовані листи й котушки, гарячекатані та холоднокатані листи й котушки, гофровані листи;
- металеваарматура для будівельних та ремонтних робіт;
- готові металоконструкції.
Протягом 2009 року Ліван імпортував 1 млн 44 тисячі тон різних зернових культур, у тому числі з України 274 тис. тон, що становить 26 % від загального обсягу.
Для порівняння – у 2008 році Ліван імпортував 850 тис. тон різних зернових культур, у тому числі з України майже 80 тис. тон, що становило лише 9 % від загального обсягу. В 2009 році Україна збільшила експорт зернових до Лівану в 3,4 рази. Водночас, як свідчать переговори з представниками ліванських бізнесових кіл, існують можливості для розширення експорту до Лівану вирощених в Україні зернових та олійних культур, зокрема, пшениці продовольчої й фуражної, ячменю та кукурудзи.
Бізнесові кола Лівану в цілому висловлюють готовність до проведення переговорів з представниками дочірнього підприємства «Хліб-експорт» Державної акціонерної компанії «Хліб України» з метою налагодження ділового співробітництва.
Достатня сировинна база обох країн є хорошою передумовою для налагодження спільних виробничих потужностей у галузі хлібопекарського, макаронного, м’ясо-рибного, фруктово-консервового, пиво-безалькогольного й тютюнового виробництва.
Перспективними сферами українсько-ліванського торговельно-економічного співробітництва залишаються: сільське господарство, енергетика, промисловість, будівництво, іригація та водне господарство, транспорт.
Розширенню торговельно-економічного співробітництва між державами в 2010 році сприятиме:
- започаткування роботи Міжурядової комісії з торговельно- економічного співробітництва;
- наповнення конкретним змістом діяльності ділової ради «Україна-Ліван»;
- започаткування міжрегіональної співпраці (між окремими областями та містами, ТПП, підприємствами та ін.);
- активізація в Україні інформаційної кампанії стосовно можливостей ліванського ринку збуту для української продукції;
- участь України в майбутньому тендері на поставку пасажирських автобусів українського виробництва для громадського транспорту Бейруту;
- збільшення поставок до Лівану будівельних матеріалів та металопродукції українських підприємств, необхідних для відбудови інфраструктури та житла, зруйнованого в ході ізраїльсько-ліванського конфлікту літа 2006 року;
- участь у технічному переоснащенні збройних сил Лівану, започаткування та розвиток двостороннього співробітництва в галузі військово-технічного співробітництва.
|