Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Малайзія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
2011 – 12 міс. Торгово-економічне співробітництво між Україною та Малайзією  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Русскоязычный заголовок: 2011 – 12 мес. Торгово-экономическое сотрудничество между Украиной и Малайзией

 

2011 – 12 міс. Торгово-економічне співробітництво між Україною та Малайзією

 

Аналіз показників двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Малайзією за 2011 рік, свідчить про збереження тенденції до її зростання, яка існувала останні декілька років. На сьогодні Україна стала другою після Російської Федерації за обсягом двосторонньої торгівлі з Малайзією серед країн Східної Європи та СНД, випередивши такі країни, як Угорщина, Чехія та Польща.

Так, відповідно до даних Державної служби статистики України у 2011 році загальний обсяг товарообігу між двома країнами становив 417,9 млн. дол. США (збільшився на 64,3% проти 2010р.), в тому числі загальний експорт – 164,9 млн. дол. США (збільшився на 70,3% проти 2010р.), загальний імпорт – 253,0 млн. дол. США (збільшився на 48,0% проти 2010р.). Негативне сальдо для України становило 88,1 млн. дол. США (збільшилося на 14,8%).

Щодо торгівлі послугами, то Державною службою статистики України, за підсумками 2010 року підраховано такі показники: експорт – 11,1 млн.дол США, імпорт – 0,6 млн.дол.США. Отже, в цій сфері двосторонньої торгівлі можна констатувати наявність позитивного сальдо – 10,5 млн.дол.США.

В той же час, за даними Департаменту статистики Малайзії, відслідковується відносне зменшення обсягів товарообігу. Так, у 2011 році загальний товарообіг зменшився на 9,9% та склав 621,0 млн. дол. США, в тому числі експорт збільшився на 13,8% і становив 254,3 млн. дол. США, імпорт зменшився на 9,0% - 366,7 млн. дол. США. Негативне сальдо збільшилось на 1,8% та становило 112,4 млн. дол. США.

Розбіжності у статистичних даних є наслідком відмінності підходів статистичних відомств двох країн, малайзійська сторона враховує - місце походження товару, а українська - державну приналежність суб’єктів підприємницької діяльності.

Позитивним фактом залишається те, що питання антидемпінгових розслідувань в Малайзії щодо української експортної продукції за 20 років дипломатичних відносин між країнами жодного разу не порушувалося. В цілому, як Україна, так і Малайзія не застосовують додаткових обмежувальних заходів щодо імпорту або експорту товарів та не виявляють намірів застосувати такі заходи.

Разом з цим, заслуговує на увагу збереження негативного торговельного сальдо України у двосторонній торгівлі. Причиною цього фактору є імпорт пальмової олії в обсягах, які перевищують загальний експорт українських товарів до Малайзії (за інформацією Департаменту статистики Малайзії, за підсумками 2011р. Україна є одним з найбільших імпортерів малайзійської пальмової олії у світі – 7 місце, та 2 у Європі, після Нідерландів). Вирішення зазначеного питання можливе за рахунок збільшення обсягів груп товарів, які традиційно формують основу українського експорту, а також розширення номенклатури товарів за рахунок збільшення частки високотехнологічної та наукоємної продукції.

Основними товарними групами у структурі експорту товарів України до Малайзії у 2011р. були хімікати та хімічна продукція (144,2 млн. дол. США, або 56,7% від всього обсягу експорту); продукція металургійних підприємств (95,1 млн. дол. США - 37,4%); харчові продукти (2,8 млн. дол. США - 1,09%).

Основу структури імпорту товарів до України за звітний період становили: - пальмова олія (259,3 млн. дол. США, або 70,8% від всього імпорту); електроніка та машинобудування, зокрема транспортне (38,9 млн. дол. США - 10,6%); інші промислові товари (21,6 млн. дол. США – 5,9%); хімікати та хімічна продукція (18,6 млн. дол. США - 5,08%).

Серед перспективних напрямків торговельно-економічного співробітництва між Україною та Малайзією необхідно виокремити такі галузі виробництва: металургійна, хімічна, сільськогосподарська, нафтогазовидобувна, машинобудівна та транспортна. Актуальним залишається питання започаткування співробітництва в суднобудівній та авіабудівній галузях. У цьому зв’язку, основні зусилля установи сконцентровані саме на цих напрямах.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки