Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Саудівська Аравія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Науково-технічне співробітництво України та Саудівської Аравії  
Параметри: Економічне співробітництво
Русскоязычный заголовок: Научно-техническое сотрудничество Украины и Саудовской Аравии
 
Науково-технічне співробітництво України та Саудівської Аравії
 
2-3 листопада 2010 року при активній підтримці Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія відбувся візит делегації Національного космічного агентства України до Королівства Саудівська Аравія, на чолі з Генеральним директором НКАУ Ю. С. Алексєєвим. Його супроводжували Заступник Генерального директора НКАУ І. Волощук, Директор департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції НКАУ Б. А. Атаманенко та Генеральний директор Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» О. Дегтярьов.
 
Під час візиту було підписано Угоду між Урядом України та урядом Королівства Саудівська Аравія про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях. Від Уряду України Угоду підписав Генеральний директор НКАУ Ю. С. Алексєєв, від уряду Королівства Саудівська Аравія – Президент Науково-технічного містечка Короля Абдулазіза (НТМКА) Мухаммед бін Ібрагім аль-Сувейл.
 
На запрошення Посла України Ю. С. Алексєєв відвідав Посольство України.
 
Перебування делегації НКАУ у Королівстві Саудівська Аравія висвітлювалось у місцевих ЗМІ, зокрема, в таких центральних газетах, як «Ер-Ріяд».
 
За сприяння Посольства розвивається співробітництво між Державним підприємством «Конструкторське Бюро «Південне» та Науково-технічним містечком ім. Короля Абдулазіза (KACST). Так, ДП «КБ «Південне» розробило для KACST концептуальний проект: «Система метеорологічних ракет для прикладних наукових метеорологічних досліджень». На сьогоднішній день сторони обговорюють можливість укладення контракту на проведення дослідно-конструкторських робіт по вказаній темі, включаючи розробку ескізного і технічного проектів, випуск робочої конструкторської документації і проведення першочергових випробувань.
 
На сьогоднішній день існують реальні можливості для активізації інвестиційного співробітництва. Найбільш перспективним є започаткування інвестиційного співробітництва, яке передбачає фінансову підтримку інвестицій у вигляді інноваційних технологій. Необхідно більш активно залучати саудівських інвесторів до процесу приватизації промислових, туристично-рекреаційних об’єктів України. Економічна стратегія КСА передбачає поступову передачу приватному сектору провідної ролі у виконанні проектів соціально-економічного розвитку країни, заохочення інвестування саудівського приватного капіталу в закордонні перспективні проекти та залучення сучасних іноземних технологій в країну.
 
На думку Посольства, для України співробітництво з КСА в нафтогазовій сфері може бути сконцентроване в наступних проектах:
 
-          участь у геологорозвідувальних роботах, у тому числі з використанням супутникових технологій;
-          участь у тендерах або субпідрядних роботах по постачанню і монтажу нафтосховищ, будівництву, обслуговуванню і ремонті нафто- і газопроводів, будівництву нафтопереробних заводів;
-          постачання устаткування для нафтогазового сектора (труби, бурильне устаткування, компресорні станції і т.п.). Слід зазначити, що обов'язковою умовою при постачаннях устаткування в нафтогазовий сектор країн регіону є атестація цього устаткування за міжнародними стандартами, насамперед, стандартами Американського інституту нафти (American Petroleum Institute);
-          залучення інвестицій країн регіону в розробку сучасних технологій видобутку і транспортування нафти і газу;
-          залучення інвестицій у розробку заходів для природоохоронних технологій, проведенню наукових екологічних досліджень у Перській затоці, Червоному і Аравійському морях;
-          залучення портфельних інвесторів країни до створення консорціуму по керуванню нафтопроводом “Одеса-Броди” і постачанням технологічної нафти в Західну Європу.
 
Виходячи з аналізу особливостей співробітництва в паливно-енергетичній галузі, слід підкреслити, що домогтися позитивних результатів у даній сфері можна тільки при здійсненні значних капіталовкладень з української сторони (проведення рекламних кампаній, у тому числі участь у профільних виставках; заснування представництв провідних українських виробників і експортерів у Саудівській Аравії; підбір місцевих партнерів; проведення попередніх атестацій і реєстрація в місцевих адміністративних органах, а також у потужних нафтових компаніях, таких, як Сауді Арамко. Варто також узяти до уваги, що ця робота буде проходити при серйозній конкуренції з боку провідних іноземних компаній, що діють на цьому ринку з 20-х років минулого сторіччя. У цьому зв'язку найважливішими факторами будуть вартісні показники і висока якість української продукції і робіт, що виконуються.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки