Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Словаччина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоторговельний обіг між Україною і Словацькою Республікою (1 квартал 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Зовнішньоторговельний обіг між Україною і Словацькою Республікою (І квартал 2009 р.)
 
 
Протягом І кварталу 2009 р. у порівнянні з відповідним періодом попереднього року відбулось зменшення зовнішньоторговельного обігу між Україною і Словацькою Республікою, що переважно обумовлене зниженням обсягів словацького експорту до України на 67,4% внаслідок спаду промислового виробництва в СР.

Обсяги імпорту з України до СР зазнали меншого зниження – на 45,1%.

За 3 місяці 2009 р. загальний двосторонній зовнішньоторговельний обіг товарами та послугами становив за даними Статистичного управління Словацької Республіки 135,4 млн. євро, що на 56,2% менше, ніж за І квартал 2008 р. Експорт з України до Словаччини за цей період склав у грошовому обчисленні 72,0 млн. євро (0,8% всього експорту СР), а імпорт до України з СР – 63,4 млн. євро (0,7% всього імпорту СР).

Таким чином, у двосторонній торгівлі між Україною і СР зберігається позитивне для України сальдо, яке за І квартал 2009 року склало 8,7 млн. євро. За цей період позитивне сальдо збережено лише у зовнішній торгівлі України з 8 із 27 країн-членів ЄС, у тому числі зі Словацькою Республікою.

Станом на 01.01.2009 Словаччина інвестувала в економіку України 106,4 млн. дол. США, що складає близько 0,3% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених до української економіки, та приблизно 0,4% інвестицій, які надійшли до економіки України з країн Європейського Союзу.

На території України на кінець березня 2009 р. діяло 249 підприємств із словацьким капіталом.Перспективи розвитку

Уряд Словаччини продовжуватиме Спільну торговельну політику Євросоюзу, основні економічні умови функціонування ЄС матимуть вирішальний вплив на зовнішньоекономічну діяльність СР; внутрішня економічна діяльність Уряду СР та впровадження спільних заходів ЄС по послабленню та подоланню наслідків світової фінансової та економічної кризи сприятиме повноті інтеграції країни до спільного економічного простору ЄС.

Набуття Україною статусу країни з ринковою економікою, вступ до СОТ та укладення Угоди про створення зони вільної торгівлі з ЄС мають перспективу уникнення квот і обмежень на експорт з України до ЄС сталеливарної продукції, хімічних добрив та сільськогосподарських товарів, однак залишається можливість антидемпінгових розслідувань та санкцій на чутливі товари українського експорту до ЄС, зокрема до СР.

У короткочасній перспективі обсяги двостороннього товарообігу між Україною та Словацькою Республікою продовжуватимуть зазнавати певного скорочення внаслідок дії кризових факторів в обох країнах, а також впровадження Урядом СР антикризових заходів, одним з яких є стимулювання скорочення імпорту до країни.

У зв'язку з погіршенням економічної ситуації в Україні, зниженням експортних можливостей низки галузей української промисловості та загальної конкурентоздатності української економіки, зростає актуальність збільшення в українському експорті до СР частки товарів з великою доданою вартістю, зменшення у загальному експорті частки товарів, при виробництві яких необхідні великі затрати енергоресурсів, а також частки сировинних товарів і напівфабрикатів.

У посткризовий період буде реальною перспектива включення українських виробників у логістичні схеми автомобілебудівних концернів "Пежо-Сітроен", "Кіа Моторз", "Фольксваген" та їх постачальників.
 
Значні перспективи має співробітництво по розробці та впровадженню енергозберігаючих технологій у промисловості, застосуванню біопалива та альтернативних джерел енергії. З огляду на дефіцит електроенергії в СР перспективним могло б бути і збільшення експорту української електроенергії до СР.

У транспортній галузі перспективним напрямком співробітництва буде ефективне використання комбінованих перевезень.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки