Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Словаччина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Зовнішня торгівля СР (2007 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Зовнішня торгівля СР (2007 р.)

За січень-жовтень 2007 року загальний обсяг словацького експорту до країн світу склав 46842,6 млн. доларів США (зростання на 15,9% у порівнянні з відповідним періодом 2006 року), загальний обсяг імпорту – 46988,9 млн. доларів США (зростання на 10,3% проти січня-жовтня 2006 р.). Таким чином негативне зовнішньоторговельне сальдо Словацької Республіки за цей період становило 146,3 млн. доларів США.
 
Аналіз зовнішньоторговельного обігу Словацької Республіки з країнами світуза територіальною направленістю протягом січня-жовтня 2007 р. показує, що найбільші обсяги словацького експорту (92,8%) та словацького імпорту (74,0%) приходяться на Європу, 3,4% словацького експорту і 16,6% словацького імпорту зосереджено в Азії, 3,1% словацького експорту і 1,7% імпорту припадає на Америку, 0,5% словацького експорту і 0,3% імпорту – на Африканський континент та 0,2% експорту і 0,04% імпорту – на Австралію і Нову Зеландію.
 
Спостерігається збільшення обсягів словацького експорту до Європи на 17,0% та збільшення імпорту товарів з європейського континенту до СР на 5,1% порівняно з відповідним періодом попереднього року; зростання на 14,6% словацького експорту до країн Азії та на 32,5% імпорту з цього континенту до СР; зменшення на 4,4% словацького експорту до Америки та зменшення на 2,1% імпорту з американського континенту до СР; на 4,4% зменшення словацького експорту до Африки та на 29,8% зростання обсягів імпорту з африканського континенту до СР; зменшення обсягів словацького експорту до Австралії та Нової Зеландії на 2,0% та обсягів імпорту австралійських товарів до СР на 26,4%.
 
З позицій основних економічних угрупувань,найбільшим зовнішньоекономічним партнером Словаччини є: ОЕСР – 88,8% словацького експорту та 70,5% імпорту і позитивне для СР сальдо 8432,6 млн. дол. США; Європейський Союз-27: 86,9% словацького експорту і 69,5% словацького імпорту, позитивне для СР сальдо ЗТО склало за січень-жовтень 2007 р. 8047,3 млн. дол. США, причому випереджувальними темпами зростали обсяги словацького експорту до ЄС – 115,9%, темпи росту обсягів імпорту з ЄС до СР склали 111,4%.
 
Серед країн світу, найбільшим зовнішньоторговельним партнером Словацької Республіки є Німеччина, в якій зосереджено 21,8% словацького експорту та 20,2% словацького імпорту і позитивне для Словаччини сальдо ЗТО складає 724,4 млн. дол. США. Спостерігається зростання обсягів товарообігу СР з Німеччиною порівняно з січнем-жовтнем 2006 р. – на 6,1% словацького експорту і на 8,9% німецького імпорту до СР.
 
З країн Європи, найбільший зовнішньоторговельний обіг, крім Німеччини, традиційно зберігається з Чеською Республікою: 12,4% словацького експорту та 11,6% імпорту з ЧР до СР і позитивне для СР сальдо 368,0 млн. дол. США, причому обсяги словацького експорту порівняно з відповідним періодом 2006 р. зросли на 4,9%, а обсяги чеського імпорту – на 6,1%.
 
З країн СНД найбільшим торговельним партнером Словаччини є Російська Федерація: 2,3% словацького експорту і 9,1% словацького імпорту та негативне для СР сальдо – 3200,2 млн. дол. США, що пов’язано найсуттєвішою мірою з імпортом до СР російських енергоносіїв. При цьому загальний імпорт з РФ до СР протягом січня-жовтня 2007 р. зменшився на 17,8%, а словацький експорт до РФ зріс на 55,1% у порівнянні з відповідним періодом 2006 року.
 
В Азії найкрупнішими партнерами Словацької Республіки є Китай – 0,7% словацького експорту і 5,1% імпорту та негативне для країни сальдо -2056,9 млн. дол. США; Південна Корея – 0,1% словацького експорту і 4,9% імпорту та негативне для СР сальдо -2262,5 млн. дол. США, обумовлене ввезенням технологічного обладнання, деталей та компонентів для південнокорейського заводу „Кіа моторз”, який розпочав свою роботу в Жілінському краї.
 
На американському континенті лідером зовнішньоторговельного обігу з СР є США: 2,4% словацького експорту і 1,0% імпорту.
 
Найвище негативне сальдо протягом 10 місяців 2007 р. було зареєстроване в зовнішньоторговельній діяльності СР з такими країнами:
 •  РФ (-3200,2 млн. дол. США)
 •  Південна Корея (-2262,5 млн. дол. США)
 • КНР (-2056,9 млн. дол. США)
 • Тайвань (-1001,0 млн. дол. США)
 • Японія (-676,8 млн. дол. США).
Найвищого позитивного сальдо Словаччина досягла протягом січня – жовтня 2007 р.:
 • з Великобританією (1562,9 млн. дол. США)
 • Францією (1299,5 млн. дол. США)
 • Австрією (1249,5 млн. дол. США)
 •  Італією (1127,0 млн. дол. США)
 • Голландією (1067,2 млн. дол. США)
 •  Польщею (884,8 млн. дол. США).
За товарною номенклатурою найбільшу питому вагу, як і в попередні 3 роки мали розділи:
 •  ХVІ „Машини, устаткування, механізми” – 28,0% словацького імпорту та 28,6% всього словацького експорту,
 • ХVІІ „Засоби наземного, повітряного та водного транспорту” – 14,9% всього імпорту та 25,9% всього словацького експорту.
Зростання обсягів експорту по цьому розділу відбувається головним чином за рахунок збільшення експорту компанією „Фольксваген-Словаччина” після освоєння нових моделей автомобілів та за рахунок початку роботи автомобілебудівних заводів „Пежо-Сітроен” і „Кіа моторз”, а збільшення імпорту спричинене поглибленням кооперації з материнськими та постачальницькими автомобілебудівними фірмами. Стрімкому зростанню автомобілебудування завдячує також збільшення обсягів обігу VІІ розділу „Пластмаси і каучук”, питома вага імпорту якого 6,1%, експорту – 5,1%. Імпорт цього розділу збільшився на 22,7%, експорт – на 11,3%. Слід відзначити У загальному імпорті до СР по цьому розділу наявна і значна частка українського експорту.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки