Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Словаччина
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Щодо зовнішньоекономічної ситуації у Словацькій Республіці (3 квартал 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини

 

Щодо зовнішньоекономічної ситуації у Словацькій Республіці у ІІІ-му  кварталі 2009 року 
 
Зовнішньоекономічна політика Словацької Республіки продовжує будуватись на підвалинах внутрішньої економічної ситуації та на засадах зовнішньоекономічної політики Європейського Союзу. Уряд СР продовжуватиме Спільну торговельну політику, основи якої були закладені у Римському договорі про створення Європейської економічної спільноти.

Основні економічні умови функціонування ЄС матимуть вирішальний вплив на зовнішньоекономічну діяльність СР. Внутрішня економічна діяльність Уряду СР та впровадження спільних заходів ЄС по послабленню та подоланню наслідків світової фінансової та економічної кризи, підвищенню рівня спільної енергетичної безпеки, частковій консолідації фінансових фондів сприятиме повноті інтеграції країни до спільного економічного простору ЄС.
У ІІІ-му кварталі 2009 року почав знижуватись негативний вплив світової фінансової та економічної кризи на економіку Словацької Республіки, відбувається поступове сповільнення економічного спаду, передумовою якого стали високий ступінь залежності національної економіки від іноземного капіталу та припливу іноземних інвестицій, а також експортна орієнтація промисловості СР.

Зниження рівня фінансування промислових підприємств з іноземним капіталом, які є найкрупнішими виробниками і роботодавцями країни, частково компенсоване прямою державною допомогою і наданням тимчасових податкових пільг, що дозволило уникнути подальшого зменшення обсягів випуску продукції та скорочення кількості робочих місць на цих підприємствах.

Однак, у той же час залишаються актуальними взаємопов'язані проблеми зростання дефіциту державного бюджету та зниження рівня зайнятості у Словаччині.

Показники зовнішньоекономічної діяльності у І півріччі 2009 р. значно погіршились у порівнянні з відповідним періодом попереднього року.

Згідно з даними Статистичного управління СР, зовнішній торговельний обіг (ЗТО) порівняно з І півріччям 2008 р. зменшився на 29,6% та склав 36,769 млрд. євро, але сальдо зовнішньоторговельного обігу СР стало позитивним і склало 196,1 млн. євро.

Динаміка змін показників зовнішньоекономічної діяльності, а саме зниження обсягів імпорту (18,287 млрд. євро) на 29,7%, а експорту (18,483 млрд. євро) на 28,4% з урахуванням початку виходу з кризи орієнтованого на експорт промислового виробництва дозволяє прогнозувати поступове подальше
збільшення зовнішньоторговельного балансу СР.

Аналіз зовнішньої торгівлі Словацької Республіки за територіальною направленістю протягом січня-червня 2008 р. показує, що найбільші її обсяги – 93,8% експорту та 71,9% імпорту припадають на Європу (на ЄС – 85,4% експорту і 67,3% імпорту), 3,9% словацького експорту і 18,6% імпорту – на Азію, 1,6% експорту і 2,1% імпорту – на Америку, 0,6% експорту і 0,4% імпорту – на Африку та 0,1% експорту і 0,05% імпорту – на Австралію і Нову Зеландію.

У розрізі країн найкрупнішим торговельним партнером СР залишається Німеччина – 20,1% експорту та 16,4% імпорту.

За товарною номенклатурою у зовнішньоторговельному обігу Словаччини найбільшу питому вагу у І півріччі 2009 р. мали товари наступних розділів: XVI "Машини, устаткування, механізми", XVII "Засоби наземного, повітряного та водного транспорту", V "Мінеральні продукти" та VII "Пластмаси і каучук".

 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки