Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Щодо зовнішньоекономічної ситуації в Іспанії (3 квартал 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво, Економічні новини

 

Щодо зовнішньоекономічної ситуації в Іспанії (IIІ кв. 2009 р.)
 

У ІІІ кв. ц.р. з метою боротьби з кризою Урядом Іспанії не вводились заходи з обмеження імпорту. Проте Міністерством промисловості, туризму та торгівлі Іспанії на постійній основі здійснюються заходи щодо збільшення обсягів іспанського експорту, проводиться пропаганда на внутрішньому та зовнішньому ринках щодо споживання іспанських товарів.

Пріоритетом зовнішньоторговельної політики Іспанії залишалася диверсифікація експорту на ринки країн та регіонів, які мають суттєвий економічний потенціал та спроможні сприяти нарощуванню обсягів.

Міністерством промисловості, туризму та торгівлі продовжується реалізація Інтегральних планів розвитку ринків, направлених на експорт в США, Мексику, Бразилію, Марокко, Алжир, Туреччину, Росію, Індію, КНР, Японію та Південну Корею. Частка бюджету цього Міністерства на реалізацію Планів постійно зростає (898 млн. євро на 2009 р.).

За сім місяців ц.р. торговий дефіцит Іспанії склав 27,4 млрд. євро та зменшився на 54 % у порівнянні до аналогічного періоду 2008 р.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,82, що є найбільшим показником у зовнішній торгівлі з березня 2002 р. Основними експортними секторами залишалися машини та обладнання (20,3 %), автомобілі (17,6 %). Експорт товарів з Іспанії склав 91,7 млрд. євро, що на 20,1% менше аналогічного показника за відповідний період минулого року. Імпорт товарів в країну знизився на 31,6 %, до 119,1 млрд. євро.

Обсяги експорту з Іспанії машин та обладнання впали на 21,1 % в річному вимірі. Експорт продукції автомобільного сектору знизився на 26,3 %, у т.ч. продажі автомобілів (-21,1 %) та запчастин до них (-36,7 %). Експорт харчових продуктів (частка - 16,3 %) та хімічної продукції (14,8 %) впав відповідно на 5,8 % та 11,3 %. У порівнянні до аналогічного періоду 2008 р. постачання з Іспанії нехімічних напівфабрикатів (частка - 11,3 %) зменшились на 30,3 %, у той час як споживчих товарів (частка 9,2 %) тільки на 0,4 %.

Імпорт енергоносіїв (частка – 16 %) зменшився на 46 %, у т.ч. нафти та нафтопродуктів (-52 %) та газу (-22,2 %).

Левову частку в експорті товарів з Іспанії продовжували займати країни ЄС (69,4 %, у т.ч. 57,1 % - єврозона). Постачання у Францію (частка – 19,6 %) зменшився на 17,4 %, а в Німеччину (частка 11,3 %) – на 16 %. Продажі до третіх країн (частка – 30,6 %) впали на 18,3 %, у т.ч. до позаєесівських європейських країн – на 29,8 %.

Закупівлі товарів Іспанією з країн ЄС (частка 58,4 %) зменшились на 27,5 %, у т.ч. на 27,9 % з країн єврозони. Більш всього імпорт впав з Німеччини (-28,3 %; частка - 15,2 %) та Франції (-24,9 %; частка – 12,2 %). Імпорт з інших країн світу (частка 41,6 %) зменшився на 36,7 %, у т.ч. на 43,6 % з європейських країн, що не входять до ЄС.

Експорт з Іспанії в СНД зменшився на 49,2 % (до 1,05 млрд. євро), а імпорт з цих країн – на 61,9 % (до 3,33 млрд. євро).

Україна займала ІІ-ге місце (після РФ) серед країн СНД за обсягами зовнішньої торгівлі з Іспанією (469,7 млн. євро; частка – 10,7 %). Експорт товарів з Іспанії до України склав 105,3 млн. євро (-56,4 %), а імпорт з України – 363,4 млн. євро (-9,5 %; частка – 11,0 %).
 
Спостерігалося значне зростання постачань товарів в Іспанію з Киргизстану (у 6,2 р.б.) та Молдови (у 2,7 р.б.), але їх загальна частка в імпорті з СНД є незначною (менше 0,1 %). Імпорт Іспанією з решти країн СНД значно впав - від (‑)54,1 % (РФ) до (‑)95 % (Білорусь та Таджикистан).
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки