Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Швеція
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Українсько-шведська двостороння співпраця в науково-технічній сфері (2008 – 2009 рр.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: Украинско-шведское двустороннее сотрудничество в научно-технической сфере (2008 – 2009 гг.)

Українсько-шведська двостороння співпраця в науково-технічній сфері (2008 – 2009 рр.)
 
 
Динамічно розвивалася співпраця між провідними українськими і шведськими інститутами та університетами у сфері прикладних та наукових досліджень, потужного імпульсу набули нові форми співробітництва.

 
Так, протягом 2008-2009 рр. Посольством України у Швеції постійно надавалося сприяння розвитку співпраці між Національним технічним університетом України та Шведським Королівським технологічним університетом, між Київським національним медичним університетом та Каролінським медичним інститутом, між Київським Національним університетом ім. Т. Шевченко та Стокгольмським університетом. За цей період відбулася низка візитів делегацій викладачів та студентів згаданих учбових закладів з метою обміну та активізації співробітництва в рамках Болонського процесу.

Восени 2008 р. Україну відвідала делегація Каролінського медичного інституту з метою встановлення співробітництва з Національним науковим центром АМН України на базі Інституту кардіології ім. М. Стражеско.

Наприкінці 2009 р. Швецію відвідала делегація керівництва Київського національного медичного університету на чолі з ректором проф. В. Москаленко з метою розширення співробітництва у сфері наукових досліджень на експериментальній базі Каролінського інституту. В рамках програм наукових обмінів з метою завершення дисертаційних робіт в цьому закладі проходять поглиблене стажування 6 фахівців-магістрів з України 

Наприкінці 2008 р. Швецію вперше відвідала делегація ректорів провідних вузів та керівників підприємств Дніпропетровської області з метою проведення спільних наукових досліджень, яка мала численні зустрічі в Міністерстві освіти Швеції, Асоціації металургів Швеції.

 
Спільно зі шведським Королівським технологічним університетом (КТУ) було продовжено роботу над проектами фінансування спільних досліджень з використанням бази наукових академічних закладів НАНУ та КТУ. Для розвитку цього напрямку в першому півріччі 2009 р. на запрошення КТУ відбувся візит української делегації в Швецію, до складу якої увійшов відомий вчений, керівник спільної українсько-шведської лабораторії Інституту Гідродинаміки НАНУ, член-кореспондент НАНУ Е. Нікіфорович. Окрема увага була приділена питанням вивчення шведського досвіду застосування екологічних рішень в енергетичній сфері та проведенні спільних досліджень.

В рамках розширення наукової співпраці в галузі радіаційного моніторингу довкілля Посольством спільно зі Шведським Агентством з радіаційної безпеки і Державним комітетом ядерного регулювання України в 2009 р. було проведено науковий семінар, присвячений актуальним проблемам існуючої законодавчої бази в цій сфері та виробленні практичних рекомендацій з метою її вдосконалення згідно з міжнародними вимогами, розробленими МАГАТЕ та ЄС. В семінарі взяли участь відомі вчені, шведські дослідники та експерти.
 
З метою пошуку нових форм співпраці та розвитку фундаментальних досліджень Посольством спільно з Українським науково-технологічним центром восени 2009 р. в Стокгольмі було проведено науковий симпозіум, в якому взяли участь провідні вчені України та Грузії, які працюють в галузі ядерної енергетики, космічних досліджень, нанотехнологій. Особливістю заходу стало проведення ярмарки-презентації наукових перспективних проектів, а також обмін досвідом у різних сферах співробітництва.
 
З урахуванням потужного наукового потенціалу, який мають на сьогодні Україна та Швеція, а також беручи до уваги позитивну динаміку розвитку двосторонніх науково-технічних зв’язків впродовж останніх років, є вагомі підстави розраховувати на перспективи їх успішного розвитку і у майбутньому. 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки