Русскоязычный заголовок: Украинско-шведское двустороннее сотрудничество в научно-технической сфере (2008 – 2009 гг.)
Українсько-шведська двостороння співпраця в науково-технічній сфері (2008 – 2009 рр.)
Динамічно розвивалася співпраця між провідними українськими і шведськими інститутами та університетами у сфері прикладних та наукових досліджень, потужного імпульсу набули нові форми співробітництва.
Так, протягом 2008-2009 рр. Посольством України у Швеції постійно надавалося сприяння розвитку співпраці між Національним технічним університетом України та Шведським Королівським технологічним університетом, між Київським національним медичним університетом та Каролінським медичним інститутом, між Київським Національним університетом ім. Т. Шевченко та Стокгольмським університетом. За цей період відбулася низка візитів делегацій викладачів та студентів згаданих учбових закладів з метою обміну та активізації співробітництва в рамках Болонського процесу.
Восени 2008 р. Україну відвідала делегація Каролінського медичного інституту з метою встановлення співробітництва з Національним науковим центром АМН України на базі Інституту кардіології ім. М. Стражеско.
Наприкінці 2009 р. Швецію відвідала делегація керівництва Київського національного медичного університету на чолі з ректором проф. В. Москаленко з метою розширення співробітництва у сфері наукових досліджень на експериментальній базі Каролінського інституту. В рамках програм наукових обмінів з метою завершення дисертаційних робіт в цьому закладі проходять поглиблене стажування 6 фахівців-магістрів з України
Наприкінці 2008 р. Швецію вперше відвідала делегація ректорів провідних вузів та керівників підприємств Дніпропетровської області з метою проведення спільних наукових досліджень, яка мала численні зустрічі в Міністерстві освіти Швеції, Асоціації металургів Швеції.
Спільно зі шведським Королівським технологічним університетом (КТУ) було продовжено роботу над проектами фінансування спільних досліджень з використанням бази наукових академічних закладів НАНУ та КТУ. Для розвитку цього напрямку в першому півріччі 2009 р. на запрошення КТУ відбувся візит української делегації в Швецію, до складу якої увійшов відомий вчений, керівник спільної українсько-шведської лабораторії Інституту Гідродинаміки НАНУ, член-кореспондент НАНУ Е. Нікіфорович. Окрема увага була приділена питанням вивчення шведського досвіду застосування екологічних рішень в енергетичній сфері та проведенні спільних досліджень.
В рамках розширення наукової співпраці в галузі радіаційного моніторингу довкілля Посольством спільно зі Шведським Агентством з радіаційної безпеки і Державним комітетом ядерного регулювання України в 2009 р. було проведено науковий семінар, присвячений актуальним проблемам існуючої законодавчої бази в цій сфері та виробленні практичних рекомендацій з метою її вдосконалення згідно з міжнародними вимогами, розробленими МАГАТЕ та ЄС. В семінарі взяли участь відомі вчені, шведські дослідники та експерти.
З метою пошуку нових форм співпраці та розвитку фундаментальних досліджень Посольством спільно з Українським науково-технологічним центром восени 2009 р. в Стокгольмі було проведено науковий симпозіум, в якому взяли участь провідні вчені України та Грузії, які працюють в галузі ядерної енергетики, космічних досліджень, нанотехнологій. Особливістю заходу стало проведення ярмарки-презентації наукових перспективних проектів, а також обмін досвідом у різних сферах співробітництва.
З урахуванням потужного наукового потенціалу, який мають на сьогодні Україна та Швеція, а також беручи до уваги позитивну динаміку розвитку двосторонніх науково-технічних зв’язків впродовж останніх років, є вагомі підстави розраховувати на перспективи їх успішного розвитку і у майбутньому.
|