Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Щодо зовнішньоекономічної ситуації в Сирійській Арабській Республіці (липень – вересень 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії

 

Щодо зовнішньоекономічної ситуації в Сирійській Арабській Республіці (липень – вересень 2009 року)

 
Заслуговують на увагу прогнозні оцінки експертів, які даються в рамках розпочатого процесу формулювання стратегічної концепції наступного 11 п’ятирічного плану на 2011 – 2015 роки та аналізу реалізації поточної 10-ї п’ятирічки.

На думку експертів, аналіз останніх політичних заяв, візитів та переговорів сирійського лідера, зокрема з керівниками Словаччини, Австрії, Вірменії, Азербайджану та Греції, свідчить про плани перетворення Сирії у впливового регіонального транспортного гравця, який знаходиться на важливому перехресті торговельних маршрутів, у т.ч. вуглеводневою продукцією та сировиною, як у напрямку схід – захід, так і північ - південь. Сирійське керівництво намагатиметься вигідно використати географічне розташування країни на перехресті кордонів п’яти морів – Арабського, Середземного, Каспійського, Чорного та Червоного.  
           
Останні переговори та укладена угода про стратегічне партнерство з Туреччиною засвідчили активізацію зовнішньополітичних ініціатив сирійського керівництва в напрямку розвитку співробітництва, яке надає додаткового імпульсу переговорам щодо використання Сирії для транспортування її територією енергоносіїв та спрощення доступу іноземних компаній, зокрема турецьких, до ринків інших країн Близького Сходу та Арабського світу взагалі.

Під час травневого візиту Б. Асада до Австрії було наголошено на проведені політики щодо становлення Сирії як основної бази доступу європейських інвесторів до ринків Арабського світу та Західної Азії, реалізації спільних інвестиційних проектів у сферах енергетики, промисловості, гірничодобувної галузі, інформаційних технологій, телекомунікації, банківського та фінансового сектору.

Реалізація стратегічних планів від концепції до реалізації почала  набувати практичного змісту за результатами візиту Б. Ассада до Азербайджану, під час якого було укладено 19 угод, у т.ч.
експорту до Сирії 1 млрд. куб. м природного газу.

Іншим важливим кроком стало відкриття залізничного сполучення між сирійським портом Латакія та іракським Умм Казр.

Важливим елементом  транзитної стратегії уряду Сирії є розгляд угоди про співробітництво між портами Тартус та Одеса.

Набувають практичної ваги переговори щодо відновлення функціонування нафтопроводу Кіркук – Баніас та будівництва нового нафтопроводу Ірак – Середземне море потужністю 1.2 млн. бар/добу, які наразі призупинені з огляду на погіршення відносин між країнами.

Більшість експертів свідомі щодо планів Сирії повторити т.зв. грецьку модель розвитку економіки, яка базується на першочерговому використанні транзитних можливостей країні, та підтримується багатьма європейськими країнами. Реалізація концепції реплікації грецької моделі потребує залучення колосальних інвестицій у створення відповідної транспортної та промислової інфраструктури. Прямі іноземні інвестиції, які прогнозується залучити у зазначених цілях, оцінюються урядом Сирії у 50 млрд. доларів США у період до 2015 року.    


 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки