Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоекономічні відносини між Сирією та країнами Близького, Далекого, Середнього Сходу (січень – березень 2010 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Економічне співробітництво, Енергоносії, Транспорт, Будівництво, Туризм

Русскоязычный заголовок:  Внешнеэкономические отношения между Сирией и странами Близкого, Далекого, Среднего Востока (январь – март 2010 г.)

Зовнішньоекономічні відносини між Сирією та країнами Близького, Далекого, Середнього Сходу (січень – березень 2010 р.)

    
Сирія – Іран

На початку поточного року 11 – 12 січня в рамках візиту до Ірану міністра економіки та торгівлі Сирії А. Лутфі відбулись переговори сирійського високопосадовця з керівниками іранських урядових установ щодо створення у найближчий час спільного ірансько-сирійського банку, що сприятиме прискореному розвитку торгівельно-економічних відносин, яке помітно активізовано в останній час на рівні політичного керівництва обох країн.

Крім цього, предметом переговорів були питання співробітництва в енергетичній сфері, та, зокрема, збільшення об’ємів поставок іранського газу до Сирії через територію Туреччини, що було засвідчено двосторонньою угодою, укладеною у 2008 році. Наразі, в результаті міжнародних санкцій, Іран стикається з проблемою реалізації свого природного газу та розвитку своїх нафтогазових родовищ.
 
 
Сирія – Пакистан 
     
8 – 9 січня 2010 року відбувся офіційний візит до Сирії президента Пакистану Азіфа Алі Зардарі, в ході якого відбулися його переговори з Президентом САР Б. Ассадом. Сторони домовилися про розширення двосторонніх відносин у всіх сферах. Особлива увага буда приділена економічному співробітництву між країнами, рівень якого не відповідає можливостям та зацікавленості обох країн.
В останній раз Президент Пакистану П. Мушараф відвідав Сирію у 2007 році.

 
Сирія – Єгипет

Урядом Сирії розглядається пропозиція групи інвесторів з Єгипту щодо інвестування 800 млн. Євро у проект розвитку та модернізації порту Тартус, який є частиною загальної урядової програми розвитку партнерських відносин між приватним та суспільним секторами економіки в Сирії.

 
Сирія – Саудівська Аравія

13 січні 2010 року відбувся візит Президента Сирії Б. Ассада до КСА, в рамках якого відбулися його переговори з Королем Абдуллою. Візит був присвячений вирішенню політичних питань у двосторонніх відносинах та обговоренню проблем відновлення арабської єдності у палестинському питанні. Сторони відзначають значний прогрес у процесі зближення позицій сторін.
 
7 – 8 березня відбулось Перше засідання сирійсько-саудівської ділової ради, в рамках якої було укладено п’ять двосторонніх угод, меморандумів про порозуміння та співробітництва в торгівельно-економічній та митних сферах.

Зокрема, міністрами фінансів двох країн укладена кредитна угода з Саудівським фондом розвитку на суму 102 млн.Євро на фінансування проекту розширення потужностей ТЕС Аль Насерія.

Саудівський фонд розвитку планує участь в інших важливих інфраструктурних проектах в Сирії.

В рамках дискусій щодо привабливості різних секторів сирійської економіки міністр туризму Сирії С. Аль Кала звернув увагу на низку стимуляторів та пільг у цій сфері. Туристична сфера САР складає 11% ВВП та забезпечує 23% валютних надходжень.

Міністр транспорту Сирії Я. Бадр зазначив, що у транспортній  сфері урядом запропоновані проекти загальним об’ємом 3 млрд. Євро, серед яких магістральна автострада 500 км Північ – Південь, 370 км Тартус – кордон з Іраком, кошторис яких оцінюється у 1.3 млрд. Євро. Крім цього, пропонується об’їзна траса навколо Дамаску 110 км, яка з’єднає всі магістральні автостради.

Міністерство нафти та мінеральних ресурсів САР пропонує проекти розробки нафтогазових блоків. Нафтові резерви оцінюються у 43 млрд. барелів, резерви природного газу – 1.385 млрд.куб.метрів.
 
Загальні саудівські інвестиції в Сирії наразі сягають близько 1 млрд. дол.США, основними сферами є послуги, нерухомість та туристична галузь. Після 2007 року (на той час інвестиції складали 750 тис.дол.США) спостерігається підвищення інвестиційної активності саудівського бізнесу в Сирії, серед яких відзначається промисловий комплекс у промисловій зоні Адра. Торгівельний обіг між країнами у 2008 році склав 100 млрд. сир. фунтів.

До числа найбільших саудівських інвесторів в Сирії належить компанія еміра Валіда Бін Талала – Al-Mamlakah Company – 100 млн. дол..США. Компанія Bin Laden Rental and Tourism Company – 50 млн.дол.США.

 
Сирія – Кувейт

9 березня 2010 року відбулось укладання кредитної угоди об’ємом 51 млн.дол.США між Комітетом державного планування САР та Кувейтським фондом арабського економічного розвитку по проекту реконструкції та розширення мережі забезпечення м. Дамаска питною водою. Проектом передбачено проведення відповідних заходів з підвищення ефективності використання та зменшення втрат при транспортуванні питної води до Дамаску та приміських територій до 2022 року.

Прем’єр-міністр САР Н. Отрі високо оцінює перспективи співробітництва Сирії з Кувейтським фондом по низці галузей, зокрема, енергетичний, іригації та сільськогосподарській, постачання питної води, у т.ч. по проектам іригації Хасаки та будівництва водопроводу від р. Євфрат до центральних районів країни. 

 

 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки