Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Щодо Панарабської зони вільної торгівлі  
Параметри: Митно-тарифне регулювання, ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: О Панарабской зоне свободной торговли

Щодо Панарабської зони вільної торгівлі


Питання розвитку міжарабського торговельно-економічного співробітництва знаходиться в полі зору місцевих економічних експертів, якими аналізуються ефективність прийнятих рішень у цій сфері, більшість з яких, за виключенням Ради Перського співробітництва (Gulf Cooperation Council), до 2005 року вважалися як непродуктивні.
 
У 2005 році, після формального укладання у 1997 році, було остаточно ухвалено рішення щодо створення Панарабської зони вільної торгівлі (Greater Arab Free Trade Area, GAFTA), яка залишається до цього часу найбільш масштабним регіональним заходом. За час, що минув, фахівцями робиться висновок щодо позитивних наслідків ліквідації або помітного зменшення митних бар’єрів на зростання торгівельного співробітництва між країнами арабського світу. 
 
Незважаючи на домінування у міжарабському торгівельному обігу країн Перської затоки, Сирія має свою добру частку у забезпеченні загального зростання об’ємів торгівлі. Серед 18 країн учасниць GAFTA у 2005 році Сирія була серед шістьох країн, які мали на той час позитивний баланс зовнішньої торгівлі усередині цієї торгівельної зони, а саме 700 тис. дол.. США, у той час КСА – 7.3 млн.дол.США.

Проведені у 2006 році дослідження міжнародних експертів засвідчили зростання об’ємів міжарабської торгівлі у порівняні з минулими роками в межах 16 – 24%, де частка Сирії була вельми незначна, але вельми важлива як експортера продуктів харчування.

Дослідження, проведені ООН у квітні 2009 року, підтвердили позитивні висновки щодо ефективності GAFTA, яка стала добрим виключенням серед числа інших регіональних торгівельних союзів. Створення GAFTA стимулювало зростання як експорту та і імпорту, загальне зростання не перевищує 12%.

Вельми позивним був вплив GAFTA на розвиток сирійської економіки, зростанню об’ємів торгівлі САР з іншими країнами арабського світу.

Сирійський Національний центр аграрної політики у своїх аналітичних висновках у липні 2008 році, зокрема, підкреслює вплив GAFTA на більшість секторів сирійської економіки, зокрема зростанню торгівлі агропромисловою продукцією. Наголошуючи на необхідності продовження ринкових перетворень, експерти сирійського центру виступили за подальше поглиблення співробітництва всередині GAFTA та ліквідацію тарифного регулювання не тільки у торгівлі товарами, але й послугами та в інвестиційній сфері.
 
Разом з тим продовжують існувати проблемні елементи у системній організації діяльності GAFTA не всі поставлені цілі були досягнуті, що значною мірою пояснюється наявністю політичними розбіжностями між деякими країнами GAFTA. Деякі члени GAFTA продовжують порушувати взяті на себе зобов’язання шляхом запровадження нетарифних бар’єрів у зовнішній торгівлі з метою захисту власних ринків та національних виробників. Продовжують мати місце затримки з митним оформленням на кордонах, обмежувальні норми щодо ліцензування імпорту, товарний демпінг, а також провал зі створенням незалежного арбітражного комітету GAFTA.
 
З точки зору Сирії, основним негативним чинником GAFTA є широко поширені порушення положень угоди про визначення оригінального походження товарів. Згідно відповідних норм GAFTA, тільки товари, додана вартість яких на 50% створена всередині цього торгівельного блока, можуть бути звільнені від митного оподаткування. Між тим, більшість дешевого китайського реекспорту, переважно з ОАЕ, Йорданії, та інших країн Перської Затоки, мають арабський товарний знак країни GAFTA. 
 
Таким чином, товари не обкладаються митом та відповідно шкодять інтересам сирійських виробників аналогічної продукції. Проблема продовжує загострюватися, що наразі стало предметом окремої уваги Уряду САР, яким готуються відповідні заходи щодо захисту внутрішнього ринку Сирії. Ситуація погіршується тим, що згідно місцевої статистики частка сирійського експорту до країн GAFTA зменшився з 27% у 2004 році до 16% у 2005 році Наразі тенденція зберігається, що свідчить про низький рівень конкурентоспроможності сирійських товарів в країнах регіону.
 
В рамках GAFTA залишається неврегульованим питання порушення принципів вільної конкуренції через субсидіювання деяким урядами внутрішнього виробника. В якості приклада наводиться політика уряду Єгипту, яким об’єми субсидій на споживання природного газу підвищені з 2.6 млрд.дол.США у 2004 році до 11.4 млрд.дол.США у 2008 фінансовому році. В такій ситуації собівартість виробництва товарів, наприклад, в Сирії та Лівані, в ціні яких значна частка належить паливній складовій, стають неконкурентними.
 
Зважаючи на негативні тенденції у промисловому виробництві,в Сирії поширюється критика курсу на поширення практики укладення угод про вільну торгівлю без врахування необхідності створення необхідних умов для розвитку конкурентоспроможності власних виробників.
 
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки