Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Хроніка українсько-британських стосунків (3 квартал 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Фінансові послуги

 

Хроніка українсько-британських стосунків (третій квартал 2009 р.)


Ситуація навколо компанії «ED & F MAN»

До Посольства України у Великобританії у липні 2009 року звернувся Лідер Ліберально-демократичної партії у Палаті Лордів британського парламенту Лорд Том Макналлі із проблемним питанням діяльності компанії «ED & F MAN Holdings Limited» в Україні.

Так, за його словами, компанія «ED & F MAN» інвестувала більше ніж 25 млн. доларів США у проект розвитку цукрового заводу у Миколаївській області (с. Засєльє).

13 березня 2009 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу» вiд 04.02.2009 № 922-VI. Вказаний закон зупиняє імпортні операції сировини (виробленої з давальницьких матеріалів) груп 1-24 УКТ ЗЕД (і фактично призупиняє дію Закону України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» (327/95-ВР) – п.2 Прикінцевих положень). Такі зміни законодавства фактично зупинили діяльність британської компанії в Україні, про що була висловлена велика занепокоєність з боку вказаних осіб
[1].

 
Щодо питань виплати дивідендів іноземному акціонерові

Одним із актуальних питань розвитку програм депозитарних гарантій в Україні є питання виплати дивідендів іноземному акціонерові. Наприклад, українські компанії “Центренерго”, “Укрнафтогаз” та “Азовсталь” та інші компанії, які розмістили акції на депозитарних рахунках за кордоном, не можуть отримати дивіденди по своїх акціях.

Крім того, банк “The Bank of New York Mellon” на сьогодні тримає декілька мільйонів доларів США на рахунках українських банків, які не можуть бути виплачені акціонерам.

Проблема полягає в тому, що Постанова Правління Національного Банку № 280 від 10 серпня 2005 р. «Про регулювання питань іноземного інвестування в Україну» не включає питання, пов’язані з перерахуванням прибутку від інвестиційної діяльності, коли йдеться про розміщення акцій українських компаній на нерезидентські депозитарні рахунки (non-resident depositary) для випуску депозитарних розписок за кордоном, які представляють акції українських компаній.

В цілому така ситуація призводить до відтоку капіталу за кордон та утворення компаній в офшорних зонах, таких як Кіпр або Люксембург, а в довгостроковій перспективі негативно впливає на інвестиційне середовище в Україні та розвиток національного ринку капіталів.


 
Щодо проблем у спільній діяльності компанії «Роял Датч Шелл» з компанією «Укргазвидобування»

Триває розгляд проблеми у спільній діяльності компанії «Роял Датч Шелл» з дочірньою компанією НАК «Нафтогаз України» - «Укргазвидобування».

Проблема стосується взаємного прийняття витрат із виконання робіт (українська сторона не приймає витрати компанії «Шелл» у період 2006-2008 рр., що може, за словами фірми, призвести до великих проблем у майбутній спільній діяльності з початку видобутку, який має розпочатись у 2010 році).

На сьогоднішній день через відсутність вирішення вказаного питання накопичуються борги перед третіми сторонами, які залучались до виконання робіт за проектом.

Саме цим питанням зараз займається персонал представництва «Шелл» в Україні. За словами представників штаб-квартири компанії у м. Гаага, зазначене питання необхідно вирішити протягом 2009 року (до початку спільного видобутку).


[1] У Верховній Раді вже зареєстрований Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу" (щодо давальницьких операцій з цукром) №4348 від 03.07.2009, який вирішить існуючу проблему шляхом надання винятку для операцій з цукром. Зараз триває робота щодо прийняття вказаних поправок у зазначений закон. Враховуючи закінчення літньої сесії Верховної Ради України це питання вірогідно буде перенесено на осінню сесію.
 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки