Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Хроніка українсько-британських стосунків (1 квартал 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Хроніка українсько-британських стосунків (1-й кв. 2009 р.)

 

Візит Президента України до Великобританії.         
 
15 січня Лондон з одноденним візитом відвідав Президент України В. А. Ющенко. Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Великобританії Г. Брауном було обговорено проблематику українсько-російського газового конфлікту. Україна в особі керівника британського уряду знайшла розуміння та підтримку своєї позиції. За результатами візиту надіслано окремий звіт до Києва.


Традиційний інвестиційний саміт.
 
З 9 по 11 березня 2009 р. у Лондоні пройшла п’ята щорічна конференція «Український інвестиційний саміт», організатором якої виступила компанія «Адам Сміт Конференсиз». Захід відбувся за безпосередньої участі та при підтримці Посольства України у Великобританії.
 
Незважаючи на глобальну фінансово-економічну кризу, саміт (попри початкові сумніви в можливості його організації) був не тільки проведений на високому рівні, а й викликав значний інтерес серед ділової громадськості Великобританії, держав континентальної Європи та США. Слід також відзначити рівень офіційного представництва як від України, так і Великобританії – у заході взяли участь представники Уряду України та Верховної Ради, причому як від правлячої коаліції, так і від опозиції.
 
Всього в саміті взяло участь близько 250 учасників з 20 країн світу, в тому числі високі посадовці двох країн, співробітники міжнародних організацій, транснаціональних корпорацій, стратегічні інвестори, що ведуть свою діяльність в Україні, а також працівники провідних українських компаній. Це менше, ніж минулого року, але, зважаючи на поточну складну ситуацію, такий рівень участі можна вважати успіхом.
 
Участь у роботі форуму взяла офіційна українська делегація, до складу якої увійшли:
  • Заступник міністра економіки України Валерій Пятницький,
  • Голова комітету з питань фінансів і банківської діяльності ВРУ Микола Азаров,
  • Заступник голови Фонду державного майна Олександр Потімков,
  • Перший заступник Міністра юстиції України Євген Корнійчук,
  • Народний депутат та радник Прем’єр-міністра України з іноземних інвестицій та розвитку Владислав Каськів,
  • Голова Державної комісії з цінних паперів та фонового ринку України Анатолій Балюк,
  • Голова Львівської ОДА Микола Кміть.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Посол України у Великобританії Ігор Харченко та Посол Великобританії в Україні Лі Тернер.
 
Під час заходу було розглянуто наступні блоки питань:
  • макроекономічна ситуація України в контексті глобальної економічної кризи;
  • поточний стан та перспективи вкладення прямих іноземних інвестицій в Україну;
  • тематичні дискусії, присвячені ринку нерухомості, банківським і фінансовим послугам, транспортній інфраструктурі, Євро-2012, енергетиці тощо.
У своїх виступах делегати акцентували свою увагу на засобах, за допомогою яких Уряд може більш тісно та ефективно співпрацювати з діловою та інвестиційною спільнотою. Як і в минулі роки, в центрі уваги були найдинамічніші українські компанії з різних секторів економіки: харчова промисловість, сільське господарство, будівництво, комунікації, енергетика.
 
Під час виступу заступник міністра економіки України В. Пятницький охарактеризував наслідки вступу України до СОТ. Зокрема, він зазначив, що Україна знаходиться в першій 30-ці серед найбільших торгуючих країн світу з товарообігом 170 млрд. дол. США (2008 р.). Незважаючи на негативне сальдо зовнішньої торгівлі, яке, в свою чергу збільшувалося зі зростанням цін на енергоносії, товарообіг у 2008 році збільшився на 38% у порівнянні з минулим роком. Головними рушіями зростання експорту в 2008 р. було збільшення експорту сталі на 30%, с/г та харчової промисловості на 70%, хімічної продукції на 20%. Також було відмічено, що Україна має найліберальніший доступ до ринку послуг та найменшу частку субсидування у сільському господарстві. Заступник міністра також наголосив, що перспективи укладення угоди про вільну торгівлю з ЄС, незважаючи на поточну кризу, є цілком реальними.
 
Більш критичний погляд на розвиток економіки висловив Голова комітету з питань фінансів і банківської діяльності ВРУ М. Азаров, який, зокрема, зазначив що темпи наповнення державного бюджету в поточному році є недостатніми (8% за два місяці), а стимулювання економіки через підвищення споживчого попиту не можна розглядати як дієвий механізм. Окремо було зазначено, що девальвація гривні (на 60%), не в останню чергу викликана неконструктивними відносинами між НБУ та Урядом, а кредити МВФ мають бути спрямовані на конкретні програми підтримки банківського сектора. В той же час, промовець категорично виключив можливість державного дефолту, не дивлячись на виснаження валютних резервів.
 
Член Парламенту Великобританії Стівен Байєрс наголосив на важливості розвитку українсько-британського співробітництва по всіх напрямах та висловив підтримку євроатлантичним прагненням нашої держави. Провідний фахівець Інституту міжнародної економіки ім. Петерсена Андерс Аслунд дав детальну характеристику поточної економічної ситуації та запропонував можливі виходи з кризи, наголосивши на необхідності досягнення політичного консенсусу. Глибокий науковий аналіз світової фінансової кризи було представлено директором Лондонської школи економіки сером Говардом Дейвісом. Стратегію співпраці Європейського банку реконструкції та розвитку в своїх виступах висвітлили перший віце-президент ЄБРР Варел Фрімен та директор представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки