Торговельні обмеження
На сьогоднішній день у двосторонніх відносинах з Аргентиною проблемні питання практично відсутні, окрім епізодичних порушень аргентинськими підприємствами антидемпінгових розслідувань по відношенню до українських експортерів металопродукції.
В грудні 1999 року за результатами антидемпінгового розслідування щодо імпорту до Аргентини гарячекатаного прокату походженням в тому числі з України на імпорт української продукції до Аргентини запроваджено обмеження у вигляді мінімальної ціни в розмірі 360 дол. США за тонну на умовах ФОБ.
В червні 2006 року термін дії антидемпінгових обмежень подовжено ще на 5 років. Розмір антидемпінгового мита - 138,03%. Термін дії заходів – до червня 2011р.
В січні 2003 року за результатами антидемпінгового розслідування щодо імпорту до Аргентини холоднокатаного прокату походженням в тому числі з України на імпорт української продукції до Аргентини запроваджено справляння антидемпінгового мита в розмірі 71,22%. Термін дії заходів – до січня 2008р.
8 січня 2008 р. в Офіційному Бюлетені опубліковано повідомлення щодо п’ятирічного перегляду зазначеного розслідування, в якому ТЕМ, за дорученням з Центру брало участь та готувало коментарі.
Враховуючи те, що протягом 12 місяців Міністерство економіки Аргентини не дійшло висновків щодо факту наявності збитків, чи їх загрози національному виробнику, було прийнято рішення подовжити вказану процедуру перегляду на шість місяців, застосувавши положення Статті VI Генерального Договору по тарифам і торгівлі 1994 р., що передбачено положеннями Закону № 24.425 та Статті 58 параграфу 2 Декрету № 1326/98 національного законодавства. Остаточне рішення по цій справі буде прийнято компетентними органами Аргентини орієнтовно в червні 2009 р.
Варто підкреслити, що на сьогодні важливого значення набуває питання експорту аргентинської яловичини до України. З травня 2008 року Україна не імпортувала з Аргентини зазначену продукцію.
Згідно чинного українського законодавства, імпорт м’яса в Україну здійснюють виключно ті м’ясокомбінати, що пройшли перевірку комісії Державного комітету ветеринарної медицини України та отримали відповідний сертифікат. У травні 2008 р. строк дії зазначеного сертифікату у аргентинських підприємств закінчився і має бути поновлений.
Питання відновлення експорту в Україну цієї продукції, яка є основою аргентинського експорту, що може впливати на політичний клімат між нашими державами, стало одним з пріоритетних для ТЕМ.
За результатами переговорів з відповідними ветеринарними службами Аргентини, досягнуто попередньої домовленості щодо проведення інспекції аргентинських м’ясокомбінатів в першому кварталі 2009 р. |