Русскоязычный заголовок: Таможенные тарифы, регулирующие экспорт товаров в Аргентину
Митно-тарифне регулювання експорту товарів в Аргентину
В Аргентині отримали розвиток зони вільної торгівлі, переважно орієнтовані на імпорт, діяльність яких регулюється Законом № 24331. На їх території не застосовуються звичайні митні процедури, товари звільняються від мит і податків, не застосовуються методи тарифних і нетарифних торгових обмежень. Стягуються податок на прибуток і статистичний збір. ПДВ стягується з подальшим відшкодуванням імпортерам.
До останнього часу в Аргентині експортні мита не застосовувалися. Проте, відповідно до Закону № 25561 про надзвичайний економічний стан №25569, який був прийнятий в січні 2002 року, на ряд експортних товарів з березня 2002 року встановлені експортні мита в розмірах 5,10 і 20%, зокрема на різні види борошна, рослинні масла, плоди (насіння) зернових і олійних культур, соєвий і соняшниковий шрот, нафту і нафтопродукти і деякі сировинні товари.
В Аргентині діє система стимулювання і підтримки експорту, основними елементами якої є такі:
-
Режим „рєїнтегрос” полягає в повному або частковому поверненні національним підприємствам внутрішніх податків, які стягуються на різних етапах виробництва і реалізації товарів, призначених на експорт. Ставки повернення податків визначені в розмірі від 0% до 12% від експортної ціни ФОБ.
-
Режим „дроу-бек” дозволяє експортерам товарів повертати вартість імпортного тарифу, статистичного збору, ПДВ, сплачених при імпорті продукції, яка потім була використана при виробництві і збуті експортних товарів.
-
Режим тимчасового ввезення відносно постачання товару на експорт передбачає відміну митного тарифу і інших податків при імпорті продукції, призначеної для використання у виробництві товарів, що випускаються для експорту, а також в їх оформленні (тара і упаковка).
|