ЄС: перегляд вимог до інформації, що має зазначатись на продукції
У першій половині травня 2013 року ЄС повідомив СОТ про очікувані зміни до Регламенту (ЄС) № 1924/2006 щодо заборони певних заяв про корисність для здоров’я стосовно тринадцяти речовин та продуктів, які відносяться до продуктів харчування, за виключенням тих, що стосуються зниження ризику захворювань, а також здоров’я й розвитку дітей. Зокрема, наводиться перелік заяв щодо 13 речовин та продуктів (цинк, залізо, цинатін тощо), які не можна зазначати як корисні для здоров’я. Ухвалення Документу очікується в лютому 2014 року. Термін подачі коментарів – до 7 липня 2013 року.
8 травня 2013 року ЄС оприлюднив повідомлення про розробку Проекту Регламенту ЄС, що вносить зміни до Регламенту (EC) № 1924/2006 Європейської парламенту і Ради від 20 грудня 2006 року стосовно заяв про харчову цінність і корисність для здоров’я щодо продуктів харчування.i
Під заявою розуміється будь-яке повідомлення чи зображення, у тому числі у вигляді піктограм чи символів, в будь-якій формі, що стверджує, пропонує чи має на увазі наявність певних характеристик у продуктах харчування.
Відповідно до документу вводиться заборона на заяви про корисність для здоров’я стосовно таких тринадцяти речовин: цинк, L-тирозин, залізо, цитрулін-малат, EffEXT™, крильовий жир, екстракт насіння європейського винограду, OXY 280, цинатін®, суміш лікопіну, вітаміну Е, лютеїну та селену, суміш гуарани та витяжок зеленого чаю тощо, за виключенням тих заяв, що стосуються зниження ризику захворювань, а також здоров’я й розвитку дітей.ii
Підставами скасування цих заяв щодо товару є або невідповідність вимогам Регламенту (ЄС) № 1924/2006, або наявність висновку Європейського управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) стосовно відсутності наукового обґрунтування їх корисності для здоров’я.
Ухвалення Документу очікується в лютому 2014 року. Термін подачі коментарів – до 7 липня 2013 року. Окремо слід зауважити, що попередні заяви (без врахування змін) на продукції можуть використовуватися виробниками ще протягом шести місяців після ухвалення регламенту.
Головною метою вказаних змін є забезпечення захисту здоров‘я споживачів та безпека продуктів харчування.
Частка експорту продуктів харчування до ЄС у загальному обсязі експорту до цього торговельного партнера в середньому складає близько 12%, аналогічна частка для імпорту – близько 8%. Отже торгівля зазначеною продукцією є перспективним напрямом розвитку торговельного співробітництва між Україною та ЄС.
З огляду на це, зміни до регламенту заслуговують на увагу з боку вітчизняних підприємств, що постачають або мають намір постачати вказану продукцію до ЄС.
i Відповідно до нотифікації ЄС G/TBT/N/EU/107 від 8 травня 2013 року
ii З повним текстом Проекту можна ознайомитись за адресою: http://members.wto.org/crnattachments/2013/tbt/EEC/13_1822_00_e.pdf
Джерело: Відомості країн членів СОТ, Інформаційний бюлетень №17 (липень), Інститут економічних досліджень та політичних питань
|