Росія: розробка технічного регламенту щодо безпеки м‘яса та м‘ясної продукції
У другій половині березня 2013 року Міністерство сільського господарства РФ повідомило СОТ про розробку проекту Технічного регламенту Митного союзу (МС) про безпеку м‘яса та м‘ясної продукції. Проект встановлює загальні вимоги до безпеки м'яса та м'ясних продуктів, включаючи вимоги до виробництва, зберігання, продажу, транспортування й утилізації м'яса та м'ясних продуктів на території МС. Головною метою Проекту є підвищення безпеки продуктів харчування. Ухвалення Документу очікується в травні 2013 року. Термін набуття чинності – листопад 2013 року.
20 березня 2013 року Міністерство сільського господарства РФ оприлюднило повідомлення про розробку проекту Технічного регламенту Митного союзу (МС) про безпеку м‘яса та м‘ясної продукції. (Відповідно до нотифікації РФ G/SPS/N/RUS/18 від 20 березня 2013 року) (Відповідно до нотифікації РФ G/SPS/N/RUS/19 від 20 березня 2013 року)
Проект встановлює обов'язкові для виконання на митній території МС загальні вимоги до м'яса (продуктів забою) та м'ясної продукції, а також пов'язані з ними вимоги до процесів виробництва (у тому числі пакування та маркування), обігу, зберігання, перевезення та утилізації. (З повним текстом документу можна ознайомитись за адресою: http://www.tsouz.ru/db/techreglam/Documents/TRMeatVGS.pdf)
Документ розроблено з метою захисту життя і здоров'я людини, навколишнього середовища, а також попередження дій, що вводять в оману споживачів м'яса та м'ясної продукції щодо їх призначення та безпеки.
Об'єктами технічного регулювання цього регламенту є: м'ясо; субпродукти; тваринні жири; кров і кістки (та продукти їх переробки); м'ясо механічної обвалки; кишкова сировина; сировина, що містить колаген та продукти її переробки; желатин; продукти з м'яса; ковбасні вироби; напівфабрикати і кулінарні вироби; консерви; бульйони; сухі продукти; продукти зі шпику.
Окремо зазначимо, що сфера дії цього документу не поширюється на:
-
продукти забою та м'ясну продукцію, вироблену громадянами в домашніх умовах;
-
м'ясо птиці та продукти його переробки, а також на харчову продукцію, в рецептурі якої м'ясо птиці та продукти його переробки перевищують сукупність м'ясних інгредієнтів за масою;
-
харчові та біологічно активні добавки; лікарські засоби; корми для тварин; продукцію, не призначену для харчових цілей, що виготовляються на основі продуктів забою;
-
харчову продукцію, призначену для громадського харчування або для вживання на місці виробництва;
-
харчову продукцію, в рецептурі якій вміст м'ясних інгредієнтів не перевищує 5%.
Ухвалення Документу очікується в травні 2013 року, набуття його чинності – у листопаді 2013 року.
Очікується, що заплановані зміни матимуть вплив, в першу чергу, на вітчизняних виробників – експортерів м‘яса м'ясних продуктів до МС.
У 2012 року частка експорту такої продукції у загальному обсязі експорту України до країн Митного союзу (Росії, Білорусії, Казахстану) становила близько 1,2%. Незважаючи на доволі незначну частку, ця категорія товарів домінує у структурі експорту продуктів харчування до країн МС. Крім того, порівняно з 2011 роком відбулось зростання обсягів експорту цієї продукції на 63,4%.
Отже, українським експортерам м‘яса та м'ясної продукції слід звернути увагу на нові вимоги щодо безпеки такої продукції при постачанні зазначених товарів до країн Митного союзу.
Джерело: Інформаційний бюлетень «Відомості країн СОТ» (Випуск 13, квітень 2013, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій)
|