Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Литва
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
2014 – 12 міс. Структура товаробігу між Україною та Литвою  
Параметри: Економічне співробітництво

2014 – 12 міс. Структура товаробігу між Україною та Литвою

Основні статті українського експорту до Литви (за даними Держстату України): продукція АПК і харчової промисловості - 38,9% від загального об'єму експорту товарів (у тому числі зернові культури – 12,3%, з них 10,8% - кукурудза, відходи харчової промисловості – 8,6%, з них 8,5% - макуха, рослинні жири та олії – 4,5%, у т.ч. соняшникова – 2,6%, соєві боби - 3,9%); чорні метали – 11,7%, (у тому числі феросплави – 5,6%, плоский прокат – 2,3%), продукція машинобудівної промисловості - 9,9% (в основному запчастини до локомотивів, вагонів, насоси, кабельна продукція тощо), нафта – 9,0%, деревина і вироби з неї - 9,8%.

Найбільший вплив на зростання експорту мало збільшення поставок нафти (на 25,8 млн.дол. США, або у 3,7 рази), чорних металів (на 14 млн.дол. США або у 1,5 рази), насіння олійних культур (у 3 рази), олії (у 2 рази) та деревини і виробів з деревини (на 19,4%) та зернових культур (на 12,3%).

Водночас відбулось скорочення поставок залізничних локомотивів і вагонів (на 26,8 млн.дол. США, або більш як у 8 разів), ефірних олій (у 6 разів), відходів харчової промисловості (на 7,5%), міндобрив (на 43%).

В цілому структура українського експорту більш диверсифікована ніж структура імпорту. Так, у 2014 році помітну питому вагу – більш як 1% від загального експорту – мали 21 групи товарів, тоді як у структурі імпорту таких груп товарів лише 4. 

Зміна обсягів та товарної структури експорту до Литви у 2013-2014 рр.

(за даними Держстату України, тис.дол.США)

Особливістю експорту 2014 р. є наявність у його товарній структурі нафти,  обсяг експорту якої склав 32,6 млн. дол. США (49,4 тис.тон).

Основні статті імпорту (від загального об’єму імпорту товарів): нафтопродукти – 86,2%, пластмаси і полімерні матеріали – 3,1%. На машинотехнічну продукцію 84-91 товарних груп загалом припадає 2,6%, продукцію АПК і харчової промисловості - 2,1%.

У структурі імпорту з Литви до України питома вага нафтопродуктів (безперечний товар-лідер) зросла за 11 років з 40% до 86%. Саме домінування і постійне збільшення цієї товарної позиції в структурі литовського експорту обумовлює негативне сальдо України у двосторонній торгівлі. Наразі Литва є третім, після Білорусі та Росії, постачальником нафтопродуктів в Україну. Бензини і дизпаливо з Литви мають стандарти ЄВРО-5 та ЄВРО-6 і є товаром стратегічного значення для українського ринку, оскільки нафтопродукти такої якості в Україні не виробляються. Сальдо в торгівлі з Литвою може змінитися на користь України лише після відновлення повноцінної роботи українських внутрішніх НПЗ і налагодження випуску високоякісних нафтопродуктів за європейськими стандартами.

Значна частина товарів, які у 2014 р. імпортувалися в Україну з Литви, припадає на товари походженням з інших країн (в основному з ЄС). Зокрема, за даними литовської статистики, на реекспортні товари припадає понад 80% ввезеної з Литви машино технічної продукції, 99% наземного транспорту, 99% рибної продукції, 95% міндобрив тощо. В цілому на реекспортні товари припадає 20,4% від загального обсягу експорту товарів з Литви до України.

У структурі імпорту послуг провідне місце займають транспортні послуги (75,3%), ділові послуги (8,2%) та послуги у сфері телекомунікацій (6,9%).

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Точне машинобудування Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки