Русскоязычный заголовок: Торговые отношения Италии с Украиной (2009 г.)
Торговельні відносини Італії з Україною (2009 р.)
За даними ISTAT, протягом січня-грудня 2009р. найбільшу питому вагу в структурі українського експорту до Італії складали: чорні метали; енергетичні матеріали, нафта та нафтопродукти; насіння сільськогосподарських культур; жири та олії тваринного чи рослинного походження. У січні-грудні 2009р. доля зазначених товарів у загальному українському експорті становила 68,4%.
У нижчезазначеній таблиці наведено товарну структуру українського експорту протягом січня-грудня 2009 року, за останніми даними ISTAT, з питомою вагою груп товарів близько 4% від загального експорту:
Групи товарів що мають
значну питому вагу
|
Питома вага у загальному
українському експорті за
січень-грудень 2009 року, %
|
Український експорт
|
|
1. Чорні метали (залізо, чавун та сталь)
|
51,9 %
|
2. Енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні
|
6,2 %
|
3. Насіння сільськогосподарських культур
|
5,7%
|
4. Жири та олія тваринного чи рослинного походження
|
4,6%
|
Аналізуючи стан італійського ринку за період січень-грудень 2009 року, слід зазначити, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відбулось значне скорочення загального італійського імпорту (-23,0%) та експорту (-21,4%) з усіма країнами світу. За цей період найбільш суттєві скорочення експортних показників були зафіксовані з традиційними торговельними партнерами Італії – країнами ЄС.
У торговельних відносинах з Україною італійський експорт скоротився на 49,5%, а імпорт – на 56,5%.
Доцільно зазначити, що в період листопад 2009р. – січень 2010р. по відношенню до аналогічного періоду попередніх років в Італії обсяги промислового виробництва не змінилися. Разом з тим, у січні 2010 року, по відношенню до попереднього місяця відбулося збільшення обсягів промислового виробництва на 2,6%, що дає підстави сподіватися на відновлення попиту на внутрішньому ринку та можливе нарощування експортних поставок з України, насамперед металопродукції.
Протягом періоду листопад 2009р. – січень 2010р. по відношенню до трьох попередніх місяців, найбільше скорочення обсягів промислового виробництва було зареєстровано у наступних секторах: виробництво коксу на нафтопродуктів – 4,0%, виробництво металопродукції – 1,3%; виробництво продукції з дерева та паперу – на 1,9%, виробництво транспортних засобів – 0,7%. Варто зазначити, що протягом зазначеного по періоду відбулося суттєве уповільнення спаду промислового виробництва, що дає підстави сподіватися на збільшення товарообігу Італії з країнами світу.
На основі останніх опублікованих даних за період січень-грудень 2009 року та аналізу експортно-імпортних операцій між Україною та Італією визначення товарів, які мають питому вагу близько 4% від загального українського експорту до Італії, найбільший інтерес для представників ділових кіл України, з точки зору подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва, становлять наступні ринки Італії:
Ринок металопродукції
Слід зазначити, що за результатами січня-грудня 2009 року, за обсягами експорту чорних металів до Італії Україна займає п’яте місце, поступаючись Німеччині, Франції, Росії та Австрії.
Аграрний ринок
Доцільно відзначити, що за За період січень-грудень 2009 року Італія імпортувала з України третину з усього обсягу імпортованої соняшникової олії (1512) – 32,4% (49 млн. євро) та за обсягами імпорту цієї продукції Україна знаходиться на першому місці (друге місце займає Росія - 46 млн. євро).
Енергетичний ринок
Енергетичний ринок Італії, з точки зору подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Італією залишається одним з важливих та перспективних.
|