Державний устрій Йорданії
Форма правління: конституційна монархія.
Глава держави: Король Абдалла ІІ (з лютого 1999 року).
Законодавча влада: двопалатний парламент (Народні збори), який складається із Верхньої палати (Сенат або Палата знатних) та Нижньої палати (Палата представників). Сенат налічує 60 депутатів, які призначаються особисто Королем на чотирирічний термін. Нижня палата (120 осіб) обирається населенням країни на основі загального виборчого права на 4-річний період.
Виконавча влада: представлена Королем (глава держави), Прем’єр-міністром (глава уряду) та Радою міністрів (уряд). Король призначає Прем’єр-міністра, а останній призначає міністрів за погодженням з Королем.
Судова влада: Функціонують три категорії судів: цивільні (займаються цивільними та кримінальними справами), релігійні: шаріатські - для мусульман, окремі - для християн (займаються справами у сферах сімейного права, спадщини тощо) та спеціальні (суди державної безпеки), які здійснюють судочинство як щодо військовослужбовців, так і стосовно цивільних у справах, пов’язаних з внутрішньою і зовнішньою безпекою, збутом наркотичних речовин тощо. Крім того, в Йорданії існують особливі суди, які розглядають всі суперечки, що виникають між бедуїнами, за винятком тих, які стосуються права власності. |