Державний устрій Пакистану
Згідно з Конституцією країни, прийнятою 12 квітня 1973 р., Пакистан є Ісламською Республікою, в якій діє двопалатний парламент (Маджліс-і-Шура). З 2002 р. верхня палата (Сенат) налічує 100 депутатів, нижня - Національна Асамблея - складається з 342 депутатів. Члени Сенату, який наділений досить обмеженими повноваженнями (на зразок британської палати лордів), обираються на шість років, Національної Асамблеї - на п’ять років.
Виконавча влада очолюється прем‘єр-міністром, який за Конституцією має бути фактичним лідером країни. На цю посаду призначається представник політичної партії, яка користується підтримкою більшості у нижній палаті Парламенту. Після виборів до Національної Асамблеї (18.02.08), у березні 2008 року призначено новий склад уряду Пакистану, який очолив Прем‘єр-міністр Юсуф Раза Гілані.
Вищекерівництводержави: Президент – АсіфАліЗардарі (обраний 6 вересня 2008р. напозачерговихпрезидентськихвиборах), Прем‘єр-міністр – ЮсуфРазаГілані, ГоловаНаціональноїАсамблеїПакистану (Парламенту) – ФемідаМірза.
Політична система Пакистану - багатопартійна. У Пакистані зареєстровано близько 100 політичних партій.
|