Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Україна-Ліван. Діаспора  
Параметри: Довідкова інформація

Українська діаспора в Лівані

 
В Лівані немає організованої української діаспори.
 
Перша хвиля міграції українців до Лівану була спричинена революцією та громадянською війною в Росії (1917–1921 рр.) Другий етап розпочався в середині 60-х років минулого століття
й триває до цього часу. Він обумовлений укладенням змішаних шлюбів, переважно громадянок України (раніше СРСР) з ліванцями, які навчалися в нашій державі.
 
Трудові мігранти в Лівані представлені переважно українськими митцями, спортсменами
й тренерами. В Лівані перебуває також певна кількість громадянок України, які працюють
у закладах розважального характеру. Точну їх кількість встановити складно, оскільки вони, прибуваючи до Лівану, не стають на консульський облік.
 
Переважна більшість українців, які зараз проживають у Лівані (загальна їх кількість близько 5 тис. осіб) – це люди середнього віку та молодь. На кінець 2009 року на консульському обліку в Посольстві перебуває 2 412 громадян України. Більшість з тих, хто перебуває
на постійному консульському обліку (183 особи), мають вищу освіту, працюють викладачами, перекладачами, фармацевтами, лікарями, медсестрами, інженерами тощо.
 
Серед тих, хто перебуває на тимчасовому консульському обліку (2 227 осіб), більшість непрацюючих. Ця категорія громадян України, як правило, не має вищої або спеціальної освіти. Проживають вони в сім’ях із середнім та нижче середнього рівнем достатку.
 
Громадяни України в Лівані компактно проживають у великих містах: Бейрут, Тріполі, Сайда, Тір, Захле та деяких інших. В Лівані функціонують Товариство лівансько-української дружби та Асоціація випускників колишніх радянських вузів.
 
Українських освітніх закладів у Лівані немає. Відсутні також і українські релігійні організації. Свої релігійні потреби громадяни України задовольняють в російській православній церкві Бейрута або в храмах православної церкви Лівану.
 
В Лівані немає державного органу, який би займався проблемами національних меншин, відсутня також відповідна законодавча база. Водночас ліванське законодавство не забороняє забезпечення етнокультурних потреб національних меншин.
 
Проблемні питання пов’язані з перевагою у сфері сімейно-шлюбних відносин в Лівані релігійного законодавства над цивільним, зокрема вторинності права матері на дітей у разі
її розлучення з чоловіком або в разі його смерті. Виходячи з мусульманського права, низку справ щодо батьківства було вирішено не на користь громадянок України. Частково це питання може бути вирішене у разі підписання між Україною та Ліваном Угоди про співробітництво у цивільних та кримінальних справах, проект якої зараз знаходиться на опрацюванні у ліванської сторони.
 
 
Інформація про діаспору Лівану в Україні
 
В Україні (переважно в Харківській, Дніпропетровській та Київській областях) проживає за різними оцінками близько 45 тисяч ліванців (0,09 % від загального населення). Громадська організація – Асоціація ліванців України. 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки