Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Механізми придбання сільськогосподарських земель іноземними громадянами в Республіці Польща  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД, Товари агропромислового комплексу

 

Механізми придбання сільськогосподарських земель іноземними громадянами у Польщі 

 
З 16 липня 2003 року обіг сільськогосподарських земель з метою закупівлі іноземцем регулюється Законом РП «Про формування сільськогосподарського устрою» від 11 квітня 2003 року. Закон передбачає створення двох груп іноземців.
 
По-іншому трактуються громадяни держав-членів Європейського Союзу, а інакше решта осіб, які не мають польського громадянства.
 
В 1990-2006 роках іноземці отримали 21 971 дозволів на придбання в Польщі земель загальною площею 43 935 га. Натомість протягом останніх 11 років видано 3 257 дозволів на придбання та отримання акцій або внесків стосовно 55 938 га земель. При загальній кількості близько 25 тис. виданих дозволів у 2 970 випадках було відхилено у їх видачі. Загалом негативні рішення складають 11% всіх виданих рішень у цій сфері.
Контроль і нагляд за обігом земельної нерухомості в Польщі за участі іноземців проводиться на підставі Закону від 24 березня 1990 року, Міністерством внутрішніх справ і адміністрації РП. Міністерство реєструє такі трансакції від 1999 року, спираючись на інформації від нотаріуса. Якщо він вважає, що трансакція відбулася з порушенням закону, то він звертається до суду про її скасування. В 2004 році анульовано дев’ять договорів (з минулих років) переважно щодо сільськогосподарських земель площею понад 1 га.
 
Протягом останніх років відбулися зміни в придбанні земель іноземцями, а саме звільнення громадян і підприємців країн Європейського союзу (+ Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн) від вимоги отримання дозволу на придбання нерухомості за винятком сільськогосподарських, лісових угідь та ін.
 
Щодо положень, які зобов’язують іноземців у випадку, якщо нерухомість не знаходиться в прикордонній зоні та не є сільськогосподарськими угіддями площею до 1 га, отримання дозволу не вимагається у таких випадках: 
 • якщо пройшло принаймні 5 років від отримання іноземцем карти постійного проживання в Польщі;
 • якщо іноземець є чоловіком або дружиною громадянки/громадянина Польщі протягом 2 років від отримання карти постійного проживання, придбана нерухомість являється тоді спільною власністю подружжя;
 • якщо іноземець в день придбання нерухомості уповноважений до отримання спадщини від попереднього власника ґрунтів або уповноваженим користувачем принаймні 5 років.
 • якщо юридична особа або торговельна фірма, яка не має юридичних прав, перебуває на території РП та безпосередньо або посередньо контролюються іноземцем, купує на статутні цілі незабудовану нерухомість, загальна площа якої у всій країні не перевищує 0,4 га у місті та 1 га у сільській місцевості. 
Дозволу не вимагається також : 
 • для іноземців, які є громадянами чи підприємцям країн-членів Європейського союзу після 1 травня 2016 року (після 12 років від дня отримання Польщею членства в Європейському союзі);
 • іноземців, які мають громадянство країн-членів ЄС, які в день отримання Польщею членства ЄС були орендаторами сільськогосподарських угідь;
 • у воєводствах: дольношльонському, куявсько-поморському, любуському, опольському, поморському, вармінсько-мазурському, вєлькопольському та західно-поморському після закінчення 7 років від дня укладання договору оренди з повною датою, якщо протягом цього періоду вони особисто проводили на цих угіддях сільськогосподарську діяльність та легально проживали на території Польщі.
 • у воєводствах: любельському, лудському, малопольському, подляському, шльонському і швєнтокшиському після 3 років від дня укладання договору оренди з повною датою, якщо протягом цього періоду особисто проводили на цих угіддях сільськогосподарську діяльність та легально проживали на території Польщі;
 • для громадян держав-членів ЄС, які були в день отримання Польщею членства в ЄС вкладниками або акціонерами торговельних фірм з місцезнаходженням в Польщі.   
Іноземці країн-членів ЄС зобов’язані мати дозвіл тільки в ситуаціях при купівлі:
 • сільськогосподарських і лісових угідь протягом 12 років від дня вступу Польщі до Європейського союзу
 • другого дому протягом 5 років від дня вступу Польщі до ЄС.
Дозвіл видає, під наглядом Міністерства внутрішніх справ та адміністрації РП – Директор Департаменту дозволів і концесій Міністерства внутрішніх справ та адміністрації РП. Видається він шляхом адміністративного рішення, якщо протягом 14 днів від подання заяви Міністр національної оборони не винесе рішення про його скасування, а у випадку сільськогосподарських угідь також Міністр сільського господарства і розвитку села РП.

Дозвіл видається, якщо: 
 • придбання нерухомості іноземцем не призведе до загрози національної оборони, безпеки держави або громадського порядку, а також не заперечують цьому суспільні та політичні інтереси і немає загрози суспільному здоров’ю;
 • іноземець представить аргументи, що підтверджують його зв’язки з Республікою Польща.
У заяві про видання дозволу повинна бути вказана:
 
1.      назва заявника та юридичний статус;
2.      назва придбаної нерухомості;
3.      назва продавця;
4.      інформація про юридичну форму придбання нерухомості;
5.      інформація про мету і можливості придбання нерухомості.
 
Іноземець, який планує отримати дозвіл, зобов’язаний додати до заяви документи, що підтверджують зв’язки з Польщею, а також інші документи, що дозволяють встановити причину придбання нерухомості. Заява повинна бути написана польською мовою, а іноземні додатки повинні бути перекладені присяжним перекладачем. Міністр внутрішніх справ і адміністрації РП на розгляд заяви має два місяці. Виданий дозвіл дійсний протягом двох років від дня його видачі, однак не зобов’язує продавця до продажу, а є тільки підставою для дозволу про придбання нерухомості іноземцем. Під час придбання нерухомості вимагається оформлювати документи у формі нотаріального акту.


Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки