Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Зміни господарського права Польщі (26.02)  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД

 

ОГЛЯД ПОЛЬСКОГО
ГОСПОДАРСЬКОГО ПРАВА
(20 – 26 ЛЮТОГО 2009 Р.)
 
 
Закон Республіки Польща (РП) про підтримку будівництва газового порту
 
Розроблено проект Законупро підтримку будівництва газового порту. Майбутній Закон пришвидшить будівництво газового порту в районі Свиноустя - одного з проектів, що передбачає підтримку енергетичної безпеки країни.
 
За словами Голови Державного казначейства РП Рафала Вардзінського, проект Закону пройшов вже етап погодження в міністерствах РП і до кінця місяця буде представлений Уряду.
 
Закон передбачає зміни в декількох вже прийнятих законах і буде оприлюднений в травні. Проект побудови газового порту охоплює будівництво лише самого терміналу. Окрім нього з’являться газопроводи, які постачатимуть пальне до Польщі. Для цього необхідним є морський порт, хвилелом і газосховище.
 
Уряд РП планує завершити будівництво терміналу до кінця 2013 року, проте експерти сумніваються, чи навіть за допомогою Закону вдасться вкластись у терміни. Передбачається, що дана інвестиція вимагатиме 450 млн. євро.
 
Газпром дозволить імпортувати близько 2,5 млрд. метрів кубічних сировини на рік, що становить близько 18% внутрішніх потреб. Імпорт сировини здійснюватиметься з Росії, яка зараз контролює 80% імпорту сировини до Польщі.
 
 
З1 березня 2009 р. почне діяти змінений Закон РП «Про акцизний збір»
 
Новий Закон РП «Про акцизний збір» замінить діючий Закон РП «Про акцизний збір» від 24 січня 2004 р. Новий Закон містить нові положення щодо порядку нарахування акцизних зборів, а також щодо пристосування польського права до вимог ЄС. Положення зміненого Закону не передбачають поділу акцизних товарів на гармонізовану і негармонізовану групи (тобто акцизні товари, на які не розповсюджуються вимоги ЄС).
 
Відповідно до нових положень Закону, до акцизних товарів відноситимуться: енергетична продукція, електроенергія, алкогольні напої, а також тютюнові вироби.
 
Натомість, акцизним зборам не будуть підлягати такі види продукції як: парфуми, туалетна вода, косметика, засоби гігієни для звірів, побутова хімія, гральні карти, рулетки і інше обладнання для азартних ігор, зброя та одяг з хутра. Легкові автомобілів будуть й надалі підлягати акцизним зборам.
 
Законом передбачено лише розмір максимальних ставок акцизного збору. Розмір поточних ставок визначатиметься Рішенням Міністра фінансів РП щодо рівня ставок акцизного збору.
 
Законом вводиться знижена ставка акцизного збору на біо-компоненти пального, а також нульову ставку на біо-газ, біо-водень і водень, на енергетичні вироби, які використовуються у хімічній промисловості.
 
Законом передбачено також вищі ставки, зокрема, на тютюнові вироби, алкоголь і легкові машини, причому варто згадати, що підвищення ставки на цей вид продукції діють з 1 січня 2009 р. у результаті відповідного Рішення Міністра фінансів РП щодо рівня ставок.
 
На підставі нових положень Закону ліквідується подвійна класифікація акцизних товарів і передбачається перехід на т.зв. гармонізовану класифікацію. Досі у Польщі використовувалась польська класифікація продукції та послуг.
 
Відповідно до нових положень Закону електроенергія не буде підлягати оподаткуванню на етапі її пропозиції виробником, а під час передачі електроенергії через постачальника до кінцевого споживача. Ставка податку залишиться на існуючому до сих пір рівні, тобто на рівні 20 злотих за мегават-годину.
 
Змінений Закон передбачає також порядок обкладання акцизним збором вугілля і кокс, який використовується для опалювальних цілей. Водночас, Законом передбачено, що з 1 січня 2012 р. вугілля і кокс будуть звільнені від акцизного збору.
 
Акцизним зборам підлягатиме також газ, який використовується для опалювальних цілей, із подальшим звільненням його від податку з 31 листопада 2013 р.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки