Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Польське господарське право. Актуальні аспекти і новини (лютий 2009 р.)  
Параметри: Економічне співробітництво, Законодавство у сфері ЗЕД

 

Польське господарське право. Актуальні аспекти і новини (лютий 2009 р.)
 
 
Порядок започаткування, виконання та завершення підприємницької діяльності на території Республіки Польща
 
Порядок започаткування, виконання та завершення підприємницької діяльності на території Республіки Польща регулюється Законом Республіки Польща «Про вільне ведення підприємницької діяльності» від 2 липня 2004 р.
 
Відповідно до цього Закону громадяни країн-членів ЄС, країн-членів Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA – Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія), які виступають сторонами угоди про європейську економічну зону можуть здійснювати підприємницьку діяльність на території Республіки Польща, а також повинні підпорядковуватись органам державної влади Польщі.
 
За подібними умовах можуть здійснювати підприємницьку діяльність іноземці[1], громадяни країн, які не входять до вищезгаданих груп країн. З цією метою необхідно відповідати одному з наступних перерахованих критеріїв: 
 • отримати дозвіл на перебування на території Польщі, або
 • отримати статус емігранта, який надала іноземцю Республіка Польща,
 • отримати тимчасовий дозвіл на перебування на території Польщі відповідно      до ст. 53 Закону Республіки Польща «Про іноземців» від 13 червня 2003 р.      
Інші іноземні особи, про яких не згадувалось вище, мають право здійснювати підприємницьку діяльності в Республіці Польща, втім лише у формі таких товариств: 
 • командитного,
 • командитно-акціонерного,
 • з обмеженою відповідальністю,
 • акціонерного.
 Іноземці мають право вступати до вищенаведених товариств, а також викуповувати акції товариств або набувати частину їх власності.
 
Водночас, у даному випадку, група іноземців не може вести підприємницької діяльності на підставі реєстрації фірми в органах міської влади, а також у формі товариства з необмеженою відповідальністю.
 
Підприємець може здійснювати підприємницьку діяльність після проходження процесу реєстрації підприємців у Державному реєстрі судових рішень. Принципи запису до реєстру підприємців передбачені Законом  Республіки Польща «Про державний реєстр судових рішень» від 20 серпня 1997 р.   
 
Окрім того, закордонні підприємства і компанії можуть здійснювати підприємницьку діяльність у Польщі, відкривати свої філії або представництва (відповідно до ст. 85 – 92 Закону Республіки Польща «Провільне ведення підприємницької діяльності»), втім такі установине мають права ведення господарської діяльності, а виконують лише рекламні і представницькі функції.
              
Кошти реєстрації фірми залежать від виду підприємницької діяльності
 
У випадку відкриття товариства з необмеженою відповідальністю, командитного товариства, або командитно-акціонерного товариства, кошти реєстрації (у відповідному відділі державного реєстру) складають 1000 злотих. Додатково до цих коштів у розмірі 500 злотих нараховуються витрати на розміщення оголошення у Судовому і економічному моніторингу. Додаткові кошти передбачає укладення нотаріального акту Угоди про товариство (не стосується товариства з необмеженою відповідальністю).
           
У випадку заснування товариства з обмеженою відповідальністю, процес реєстрації відбувається за такими етапами:
 
1.      Реєстрація угоди товариства у нотаріуса
 
Мінімальний обсяг основного капіталу фірми повинен складати 5 тис. злотих, які вносяться спільники товариства у формі готівки або апорту. При обсягу основного капіталу товариства у розмірі 5 тис. злотих, нотаріальна оплата складає близько 450,0 злотих.
 
2.      Реєстрація товариства в Державному реєстрі судових рішень
           
Для реєстрації потрібні такі документи: заява про внесення фірми до Державного реєстру судових рішень, угода товариства, нотаріальні зразки підписів членів управління, угода про наймання. Оплата суду за реєстрацію товариства в Державному реєстрі судових рішень складає 1500,00 злотих.
 
3.       Реєстрація у Державному статистичному управлінні.
4.       Заява до Державної податкової служби Республіки Польща (US)  щодо присвоєння ідентифікаційного номеру, а також оголошення щодо сплати ПДВ ( оплата послуг становить 170,00 злотих).
5.       Реєстрація в Державній страховій компанії (ZUS)
 
 Для відкриття товариства з обмеженою відповідальністю українська фірма повинна представити наступні документи: 
 • виписка з Державного реєстру судових рішень
 • Угода про товариство
 • резолюція загальних зборів товариства про прийняття рішення про
 • заснування товариства
 • Повноваження щодо заснування товариства в Польщі  
Запис до державного реєстру судових рішень є необхідною умовою також при відкритті філії, натомість при відкритті представництва необхідно внести запис до реєстру представництв закордонних підприємств, який проводить Міністерство економіки Республіки Польща.
           
Набуття нерухомості у Польщі громадянами держав, які не є членами ЄС або європейської економічної зони, вимагає отримання дозволу Міністра внутрішніх справ Республіки Польща.
           
Якщо українська фірма матиме бажання скористатись послугами посередника під час проходження процесу реєстрації, вона може звернутись до Українсько-польської торгово-промислової палати у Варшаві, яка може порекомендувати відповідну юридичну фірму для вирішення питання реєстрації.
 
В середньому вартість посередництва під час реєстрації фірми на території Республіки Польща може складати до 5 000 злотих, окрім адміністративних витрат, які українська фірма несе додатково. 
           
Додаткову інформацію про польське законодавство у галузі ведення підприємницької діяльності англійською мовою можна ознайомитись за адресою:
 
http://www.paiz.gov.pl/index/?id=fe9fc289c3ff0af142b6d3bead98a923
 
Зі своєї сторони Посольство України в Республіці Польща  готове надати усебічного сприяння українським підприємствам у виході на польський ринок.
 
 
У Польщі діє новий Закон Республіці Польща  «Про комерційну діяльність і приватизацію»
 
Станом на 12.02.2009 р. почав діяти змінений Закон Республіці Польща  «Про комерційну діяльність і приватизацію», який надає можливість продавати державні компанії на аукціоні.
 
За словами Александра Града, Міністра державного майна Республіці Польща , у першу чергу йтиметься про продаж 10% акцій підприємств, але у подальшому буде розглядатись можливість застосовувати такий підхід також й до великих фірм.
 
У випадку великих фірм Міністерство хотіло б спочатку переконатись у тому, що інвестор робитиме далі із такою фірмою.
 
Міністр державного майна Республіці Польща також зауважив, що головні джерела надходжень у 2009 р., тобто приватизація енергетичної групи Enea, PAK, Варшавської фондової біржі, тощо, дасть можливість отримати заплановані 12 млрд. злотих (3,36 млрд. дол. США). 
 


[1] Згідно із Законом поняття «іноземець» стосується фізичної особи, яка має постійне місце проживання за межами Польщі і не має польського громадянства; юридичної особи, яка має основний офіс за кордоном; організаційної одиниці, яка не будучи юридичною особою, володіє юридичними правами і має основний офіс за межами Польщі. «Іноземні підприємці» – це іноземні особи, які ведуть підприємницьку діяльність за кордоном.   

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки