Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Законодавчі події, нормативно-правова база в Іспанії (IIІ кв. 2009 р.)  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічні новини

 

Законодавчі події, нормативно-правова база в Іспанії (IIІ кв. 2009 р.)

 
Наприкінці липня ц.р. Міністерство житла Іспанії підписало угоду з 123 банківськими установами країни про фінансування Державного плану будівництва та відновлення житла на 2009-2012рр. Згідно з цим документом, уряд витратить 10,2 млрд. євро на реалізацію відповідних заходів, що на 50 % більше ніж було закладено у плані за попередній період. Це дозволить мобілізувати кредити на 34 млрд. євро, яка буде направлена на здійснення біля 1 млн. заходів.

Державним бюджетом Іспанії на 2010 р. буде додатково профінансовано на 5 млрд. євро Фонд місцевих інвестицій для активізації впровадження екологічних, технологічних та соціальних проектів.

Уряд Іспанії схвалив та вніс на розгляд Парламенту проект Державного бюджету Іспанії на 2010 рік, який включає такі заходи як збільшення розміру мінімальних пенсій, збереження стипендій та відрахувань відповідно до Закону "Про залежність". У коментарях урядовців зазначається, що державні службовці не втратять купівельної спроможності. Проект Держбюджету розроблено з урахуванням падіння ВВП ц.р. на 3,6 % та -0,3 % у 2010р.

Скасовується зменшення податку з доходів фізичних осіб на 400 євро, яке було запроваджено майже два роки тому та здійснювалося для найманих робітників, пенсіонерів та приватних підприємців. Це представлятиме собою збільшення податку з доходів фізичних осіб в Іспанії, хоча й не передбачатиме внесення змін до закону.

На 1-3 % збільшується ставка податку з доходів з капіталу (з 18 % до 19 % з розрахунку на перші 6 тис. євро прибутку; з доходів понад 6 тис. євро - з 18 % до 21 %).

Загальна ставка ПДВ зростає з 16 % до 18%, а зменшена - з 7 % до 8 %. При цьому пільгова ставка ПДВ (4 %) залишається без змін. Зміни до ставок податків вступають в силу з 01.07.2010 р.

Для іспанських МСП (та приватних підприємців) із штатом до 25 робітників та річними доходами до 5 млн. євро зменшується на 5 % оподаткування доходів.

За рахунок цих змін Уряд Іспанії планує отримати додаткових 10,9 млрд. євро, або близько 1 % ВВП, які в основному будуть розподілені серед територіальних адміністрацій для адаптації до нової системи фінансування автономних областей та зменшення бюджетного дефіциту країни.

Незважаючи на зміни в податковій системі, за твердженням урядовців, в Іспанії збережеться фіскальний рівень нижче середнього по ЄС.

На думку урядовців, збільшення податків є єдиним виходом для зменшення бюджетного дефіциту, який за результатами 2009 р. може досягти 10 % ВВП, забезпечення соціального захисту населення та інвестицій у виробництво на фоні економічної кризи.

У проекті Державного бюджету на 2010 р. передбачається незначне підвищення цін (на 1 %). Відповідно до розроблених макропоказників на 2010 р., ціни в Іспанії мають поступово відновити своє зростання, яке до кінця року досягне 1 %. Пенсії населення будуть проіндексовані відповідно до законодавства Іспанії. Мінімальна заробітна плата збільшиться на 1 %.

Уряд виступає за економію коштів практично за усіма бюджетними статтями. На сьогодні всі міністерства країни здійснюють додаткові зусилля для зменшення видатків у 2009 та 2010 рр., за рахунок яких уряд планує заощадити близько 15 млрд. євро.

Урядом продовжується робота щодо оптимізації податкової системи та запровадження щомісячного повернення ПДВ. Розширено лінії з фінансової підтримки МСП та придбання соціально захищеного житла. Для підтримки нової моделі економічного зростання та реалізацію таких програм під управлінням Інституту офіційного кредиту створюється Фонд сталої економіки, до якого у 2009-2010 рр. надійде до 20 млрд. євро коштів державних та приватних фондів.

З метою координації всіх антикризових заходів економічного характеру на початку вересня 2009 р. Уряд створив у складі Міністерства економіки та фінансів Іспанії нове Управління із надзвичайних економічних заходів. До компетенції підрозділу входитимуть питання вивчення, підготовки пропозицій та управління антикризовими економічними заходами.


Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки