Богдан Данилишин провів робочу зустріч з представниками Ради бізнесменів Лівії
27 жовтня 2009 року Міністр економіки Богдан Данилишин провів робочу зустріч з представниками Ради бізнесменів Лівії.
Участь у зустрічі з української сторони взяли заступник Міністра економіки України Наталія Бойцун, Начальник відділу ТЕЗ з країнами Африки Тимур Таштанов, представники Мінекономіки. З лівійської сторони - Голова правління Ради бізнесменів Лівії Ібрагім Хафіз Аль-Омрані, Голова комісії Ради із співробітництва з Україною Абдель Насер Башир Бен Нафа, а також члени Ради бізнесменів Лівії.
Учасники перемовин обговорили питання щодо активізації двосторонньої співпраці між Україною та Лівією, насамперед, в інвестиційній сфері.
На початку зустрічі керівник економічного відомства привітав у Міністерстві економіки України представників ділових кіл Лівійської Джамагирії, наголосивши,що Україна вважає її провідною державою на Африканському континенті, з репутацією ключового центру ділової активності в арабському та мусульманському світі, на світовій арені.
В ході конструктивного діалогу сторони відзначили, що головним напрямом двосторонньої співпраці є виведення українсько-лівійської співпраці на якісно новий рівень, відновлення та примноження виробничих зв\\\\\\\'язків між підприємствами та компаніями різних галузей економіки на взаємовигідній і рівноправній основі.
Богдан Данилишин з приємністю відзначив, що незважаючи на загальносвітову негативну тенденцію падіння обсягів торговельних операцій, спричинених світовою фінансовою кризою, обсяг торгівлі між Україною та Лівією в першому півріччі 2009 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року, збільшився майже у 2 рази та склав 73,5 млн. дол. США.
Зокрема, за 8 місяців 2009 року загальний обсяг торгівлі товарами між Україною і Лівією збільшився на 66% та становив 108,9 млн. дол. США та складався з статей експорту (198,9 млн. дол. США): зернові культури – 41,3% (зростання на 63,6%), чорні метали – 39,9%, (зростання 44,3%), літальні апарати – 15%, (зростання у 24 рази), у той час як імпорт всього 48,5 тис. дол. США – товари в портах.
Перспективними галузями співпраці, за словами керівника економічного відомства, є авіація, енергетичні ресурси, сільське господарство, розбудова інфраструктури, будівництво тощо.
Богдан Данилишин висловив переконання, що українські сучасні технології і висококваліфіковані кадри у сукупності із лівійськими інвестиційними можливостями створюють надзвичайно сприятливий клімат для реалізації двосторонніх проектів як на територіях двох країн, так і в інших країнах Африки.
Перші зрушення вже помітні – у 2008 році у Києві зареєстровано представництво Лівійського Африканського інвестиційного фонду, реалізовуватиметься низка торговельних та інвестиційних проектів.
Міністр економіки наголосив, що Україна підтримує ініціативу Джамагирії виступати у якості своєрідних «воріт» на Африканському континенті для виходу українських компаній на африканські ринки. Також, за словами Міністра, ринки України відкриті для різноманітних лівійських товарів і ми готові розглянути ваші пропозиції та сприяти їх реалізації.
Зокрема, взаємовигідним є обмін продукцією сільськогосподарської сфери. Українські зернові, рослинна олія та інша продукція, лівійські цитрусові, горіхи, оливки та інші екзотичні рослинні продукти зможуть посісти чільне місце у взаємних поставках між країнами.
Серед спільних інвестиційних проектів у агропромисловій сфері, Богдан Данилишин відзначив проекти з комплексу рослинництва на 100 тис. гектарів з вирощування зернових на території України для потреб Лівії, а також з будівництва в Україні молочнотоварного комплексу на 3300 корів.
В ході перемовин відзначалося, що Україна також зацікавлена в імпорті з Лівії енергетичних ресурсів.
У цьому контексті керівник економічного відомства наголосив, що Лівія, маючи значні поклади нафти і газу, прагне розвивати також альтернативну енергетику, зокрема, ядерну. Наявний науковий, технічний та виробничий потенціал України у сфері атомної енергетики та машинобудівної промисловості створюють додаткові сприятливі умови для започаткування українсько-лівійського співробітництва в галузі атомної енергетики, зокрема, шляхом участі українських науково-виробничих та промислових установ і підприємств у проектуванні, будівництві і модернізації атомних електростанцій на території Лівії.
Учасники зустрічі також надали великого значення розвитку співпраці у культурно-гуманітарній і освітянський галузях.
На закінчення зустрічі Богдан Данилишин запевнив лівійських гостей, що Уряд України цілковито налаштований на понадальше сприяння розвитку двосторонніх відносин, з метою забезпечення відчутних взаємовигідних результатів для обох держав у сферах, що становлять взаємну зацікавленість.
В свою чергу, представники лівійської делегації висловили сподівання, що їхній візит в Україну не лише підтвердить високий рівень взаємодії та довіри між Україною та Лівією, але й розширить діапазон спілкування, надасть нового імпульсу процесу активізації двостороннього економічного співробітництва.
|