Україна та Лівія домовилися провести в Україні засідання двосторонньої економічної комісії
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко привітала Секретаря Вищого Народного Комітету Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії Аль-Багдаді Алі Аль-Махмуді та його колег, які були присутні на зустрічі у розширеному складі, з Днем Африки.
«У вашій особі я вітаю Лівію та усі народи Африки. Бажаю процвітання африканським країнам та Лівії, яка відіграє лідерську роль на африканському континенті», - зазначила Юлія Тимошенко.
Прем’єр-міністр вважає позитивним знаком те, що її офіційний візит та зустрічі на найвищому рівні відбуваються у ці дні.
Між тим Юлія Тимошенко зазначила: «Шкода, що підписані угоди не мали необхідного розвитку, але я маю рішучий намір втілити їх в життя. Такий же намір має і моя команда».
Прем’єр-міністр наголосила, що для України найціннішим є незалежність та суверенітет, але зберегти все це можна лише за умови енергетичної незалежності. Юлія Тимошенко наголосила на необхідності диверсифікації енергоносіїв та запросила лівійську сторону взяти участь у побудові нафтопереробного заводу в Одесі в районі порту «Південний». За словами Глави українського Уряду, реалізація цього проекту та побудова мережі заправок дозволить створити повний цикл нафтопереробки.
Юлія Тимошенко також запросила лівійських інвесторів взяти участь у приватизації Одеського припортового заводу. Прем’єр-міністр зазначила, що для лівійських інвесторів це буде додаткова можливість виходу на європейські ринки.
Юлія Тимошенко вважає, що Україна та Лівія мають перспективи для співпраці й у атомній енергетиці. Вона зазначила, що в України для цього є гарний професійний кадровий потенціал.
Визнаючи те, що для Лівії та країн Африки закупівля зерна є ключовою темою, Прем’єр-міністр запропонувала лівійській стороні побудувати в Україні комплекс з виробництва, збереження та транспортування до 4 млн. тонн зерна, для якого вже підготовлений відповідний проект. Цей напрямок, на думку Прем’єр-міністра, може бути пріоритетним в українсько-лівійській економічній співпраці.
Третім важливим напрямком співпраці між обома країнами Юлія Тимошенко вважає авіабудівництво, що дозволить освоювати ринки в африканських країнах та країнах арабського світу. Прем’єр-міністр зазначила, що цей ринок є надзвичайно високорентабельним та додала, що хотіла би, щоб обидві країни були партнерами у цій сфері.
Юлія Тимошенко також заявила про те, що Україна може виготовляти та ремонтувати високоточну техніку, і це відкриває можливості для співпраці у військово-технічній сфері.
Українська та лівійська сторони домовилися про проведення засідання українсько-лівійської економічної комісії у липні цього року в Україні.