Русскоязычный заголовок: Первое заседание украинско-бельгийской межправительственной смешанной комиссии по вопросам торгово-экономического и фінансового сотрудничества (31.10.2008)
Перше засідання українсько-бельгійської міжурядової змішаної комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва (31.10.2008)
Українську делегацію на засіданні Змішаної комісії очолив Міністр економіки України Богдан Данилишин. Бельгійську - Міністр підприємництва та спрощення процедур Королівства Бельгії Вінсен Ван Кікенборн.
Учасники засідання обговорили питання двосторонніх торговельно-економічних та фінансових відносин.
“Сьогоднішнє засідання стало результатом тривалих зусиль української і бельгійської сторони, спрямованих на реалізацію одного з положень Договору 1997 року про взаєморозуміння та співробітництво між Україною і Королівством Бельгія, його спільнотами та регіонами”, - наголосив в ході засідання Міністр економіки України Богдан Данилишин.
За словами керівника економічного відомства, започаткування роботи українсько-бельгійської Змішаної комісії сприятиме активізації взаємовигідного співробітництва, що, безперечно, слугуватиме зміцненню українсько-бельгійських торговельно-економічних взаємин.
Також, Міністр економіки висловив сподівання, що Королівство Бельгії надаватиме Україні підтримку у таких питаннях , як співробітництво у Світовій організації торгівлі, а також у переговорах щодо створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, яка розглядається як важливий чинник подальшої європейської інтеграції нашої держави.
“Членство в СОТ для України означає інтеграцію до міжнародної ринкової економіки, створення правових засад для стабільного і передбачуваного ведення бізнесу і міжнародної торгівлі, а також доступ до міжнародного механізму вирішення торгових спорів”, - відзначив Богдан Данилишин.
“Європейський Союз залишається найбільшим торговельним та інвестиційним партнером України”, - наголосив Міністр економіки.
У загальному зовнішньоторговельному обороті України з країнами світу частка ЄС складає більше 31 %, при цьому щорічний приріст товарообороту сторін становить у середньому 20 %. На ЄС припадає більше 79 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, здійснених країнами світу в українську економіку.
“Зміцнення двосторонніх відносин у більшості галузей, взаємна зацікавленість сторін у досягненні спільних цілей та прогрес у проведенні необхідних внутрішніх реформ в Україні дозволили розпочати переговорний процес щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка міститиме суттєву складову – створення зони вільної торгівлі”, - зазначив Богдан Данилишин.
В ході зустрічі, учасники Засідання обговорили також актуальні інвестиційні проекти у різних галузях промисловості, обмінялися досвідом у сфері енергозбереження та альтернативних джерел енергії, транспорту та логістичного сектору, сільського господарства та агроіндустрії, туристичної галузі.
З метою активізації двосторонньої співпраці, учасники Засідання обмінялися поглядами щодо можливостей співпраці в рамках підготовки до Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО – 2012 в Україні.
За результатами Засідання підписано Протокол Першого спільного засідання українсько-бельгійської Комісії.
Довідково: Українсько-бельгійські економічні зв’язки сьогодні – це більш ніж мільярд доларів торгівлі товарами і послугами за минулий рік, в середньому 15% щорічного зростання товарної торгівлі (за останній рік – 28%). Експортну частину товарообігу головним чином складає українська продукція підприємств з виробництва електричних машин і устаткування (21%), текстильного одягу (12%) та енергетичних матеріалів, продуктів перегонки нафти (12%). Основними статтями імпорту товарів з Бельгії до України залишаються котли, машини, апарати і механічні пристрої (34%), а також хімічна (9%) та фармацевтична продукція (8%).
Відбувається значний приріст бельгійських інвестицій в українську економіку. Станом на 01.07.2008 року обсяг бельгійських інвестицій склав 44 млн. дол. США. Переважно бельгійські інвестиції спрямовано в оптову торгівлю (31,5%), діяльність транспорту і зв’язку (16 %), харчову промисловість (15 %), машинобудування (13 %). Прямі інвестиції з Бельгії станом на 01.07.2008 року одержало 107 підприємств України.
|