Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних економічних подій в Бельгії та Люксембурзі (13.03)  
Параметри: Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Транспорт, Товари легкої промисловості, Фінансові послуги

 

Щодо основних економічних подій в Бельгії та Люксембурзі

12 - 13 березня 2009 р.
  
 
Бельгійська економіка потерпає від фінансової кризи
 
12.03.09 видання „L’Echo” повідомляє, що вперше з 1980 р. зниження бельгійського ВВП на 1,7 % протягом трьох місяців було зареєстровано в останньому кварталі 2008 р.
 
Бельгійська економіка постраждала від фінансової кризи значно більше, чим передбачалося, на користь чого свідчать цифри, опубліковані в середу національним Банком Бельгії.
 
За попередніми оцінками фінансистів, ВВП мав знизитися на 1,3 % по відношенню до попереднього кварталу. У річному вимірюванні, зниження дорівнює 0,8 %, проти 0,5 %, які передбачалися на початку 2009 р.
 
 
Створюється новий список “некооперативних країн”
 
Видання „L’Echo” повідомляє, що Бельгія фігурує в новому списку “некооперативних” країн в питанні обміну податковою інформацією, складеному Організацією економічного співробітництва і розвитку.
 
Цей список буде переданий співдружності країн великої двадцятки.
 
Ініціаторами створення такого списку виступили Франція і Німеччина, які не приховують свої наміри почати наступ проти „податкового раю” на найближчому самміті великої двадцятки 2 квітня в Лондоні.
 
Єдиний офіційний список некооперативних країн, створений в 2005 р., налічує тільки три країни: Андорра, Ліхтенштейн і Монако. Новий документ налічує близько тридцяти подібних країн, серед яких декілька членів Європейського Союзу і Бельгія.
 
Міністр Люксембургу з питань бюджету Л. Фріден заявив про координацію дій його країни з Австрією та Швейцарією щодо недопущення реалізації будь-яких спроб „Великої двадцятки” ухвалити „чорний список” країн, які гарантують банківську таємницю вкладникам своїх банків.
 
Він підкреслив, що жодна із згаданих країн не є банківська таємниця „податковим раєм”, а банківська таємниця не означає низького оподаткування прибутків по вкладах.
 
Міністр відзначив, що забезпечення таємниці вкладів завжди було „серцем концепції демократичного розвитку” усіх трьох країн та нагадав керівництву ЄС, що воно має вживати каральних заходів щодо членів Євросоюзу, які запровадять односторонні заходи у цій сфері проти Люксембургу.
 
 
Рекордний рівень вкладів на ощадних рахунках
 
Прес-служба Національного Банку повідомила про збільшення з початку року у бельгійських банках на 5,6 млрд. євро вкладів на ощадних рахунках, загальна сума яких досягла рекордного рівня - 155,4 млрд. євро.
 
Фінансові аналітики відзначають, що в умовах економічної кризи клієнти надають перевагу рахункам з низькою процентною ставкою, але більшим рівнем гарантії їх збереження.
 
Очікується, що така тенденція і на далі буде посилюватися.
 
 
В справі Fortis звинувачують посадових осіб
 
9 та 10 березня 2009 р. комісією Палати представників Бельгії провела слухання посадових осіб, яких звинувачують у втручанні у розгляд судовими органами країни позову по справі компанії „Fortis”, в результаті якого у грудні 2008 р. подав у відставку бельгійський уряд.
 
Перед комісією під присягою виступили колишні прем’єр-міністр Бельгії І. Летерм та міністр юстиції Й. Вандерзен, а також діючий віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Д. Рейндерс. Як і передбачалося, всі „фігуранти” справи відкинули висунуті проти них звинувачення. Так, Й. Вандерзен заявив, що „лише виконував свою роботу”.
 
Д. Рейндерс повідомив, що не відчуває незручностей через необхідність давати свідчення комісії, а навпаки, задоволений можливістю захистити себе. Він також заявив, що ніколи не здійснював тиску на судову владу і взагалі не був обізнаний з попередньою інформацією щодо судового вердикту.
 
У свою чергу І. Летерм також заперечив свою причетність до скандалу та заявив, що ані він, ані керівник його кабінету не чинили дій щодо тиску на судові органи. У той же час він визнав факт отримання попередньої інформації про негативну рекомендацію прокурора щодо винесення вердикту у справі „Fortis”, однак не використав її.
 
Колишній прем’єр-міністр підтвердив обізнаність кабінету Д. Рейндерса з цією інформацією та дав зрозуміти, що незаконні дії, якщо вони мали місце, могли виходити саме з боку міністра фінансів.
 
Ці свідчення суперечать заявам Д. Рейндерса, який стверджує, що не був обізнаний з можливим результатом судового процесу до його оголошення.
 
 
BNP Paribas не підтримає назву Fortis як марку
 
13.03.09 інформаційне видання „Belga” повідомляє, що BNP Paribas не підтримає назву Fortis як марку, заявив  М. Пеберо, голова адміністративної Ради французького банку.
 
У разі злиття  BNP Paribas має намір остаточно позбавитися цієї назви і створити нову для всієї мережі BNP Paribas-Fortis в Бельгії. "З недавнього часу, назва викликає „несприйняття” у деяких акціонерів", - пояснив М. Пеберо.
 
Якщо акціонери Fortis схвалять угоду, укладену минулого тижня французьким банком, бельгійським урядом і холдинговою компанією Fortis, BNP Paribas матиме в депозитах більш ніж 540 млрд. євро.
 
 
Економічна криза в Бельгії досягне свого піку восени 2009 р.
 
Незалежні експерти прогнозують, що економічна криза в країні досягне свого піку восени цього року.
 
Опитування, проведене серед представників малого та середнього бізнесу, показало, що 40% бельгійських підприємців очікують погіршення фінансового стану своїх компаній, 10% - вже мають проблеми з поверненням кредитів, і лише 13% з них розраховують на розширення свого бізнесу.
 
Загальна тенденція впевненості в економіці найнижча з 1995 року, що частково спричинено погіршенням кредитної політики банків.
 
 
Бельгійські банки відмовляють в кредитах підприємцям
 
11 березня 2009 р. бельгійський парламент розпочав слухання про численні відмови банків від кредитування малого та середнього бізнесу з причин фінансової кризи.
 
Міністр економіки В. Ван Квікенборн заявив, що мали місце численні випадки відмови банків у видачі кредитів, незважаючи на багатомільярдну допомогу банківському сектору з боку уряду країни.
 
За його словами, банки невмотивовано видають менші суми кредитив під більші відсотки та вимагають більшої застави.
 
 
Обговорюється доля виробництв GM в країнах ЄС
 
Продовжуються переговори керівництва європейського підрозділу General Motors - Opel-Vauxhall про долю виробництв GM в країнах ЄС, передусім заводу Opel у м. Антверпен.
 
10 березня відбулися переговори з цього питання між керівництвом GM Europe з прем’єр-міністром Фландрії К. Пеетерсом, міністром економіки регіону П. Сейсенс та міністром праці Ф. Ванденбруком.
 
Серед інших питань обговорювалася фінансова допомога компанії урядами Фландрії, Німеччини та Іспанії у розмірі 3.3 млрд. євро.
 
 
Група Delhaize розраховує на зростання прибутків
 
13.03.09 інформаційне видання „Belga” повідомляє про оприлюднення компанією „Делез” („Delhaize” - один з найбільших бельгійських дистрібуторів промислових товарів) даних про перспективи і очікування компанії на 2009 р.
 
Група готується до зростання свого доходу від реалізації промислових товарів на рівні до 3 % у 2009 р.
 
Delhaize наголошує що в 2009 р. на зростання доходів і прибутку негативно позначиться 53-й тиждень продажів у США.
 
Не враховуючи цей тиждень в результатах 2008 р., група розраховує на прибуток від реалізації з підвищенням на 3,5 % - 6,5 % у 2009 р.
 
Delhaize також повідомив про заплановані заходи з метою скорочення витрат на 100 млн. євро і про свої наміри відкрити близько 80 додаткових торговельних точок у 2009 році.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки