Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бразилія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Огляд економіки Федеративної Республіки Бразилія (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, Кон’юнктура ринків, ЗЕД, Макроекономічні показники, Валюта, Економічні новини, Транспорт, Фінансові послуги

 

Огляд економіки Федеративної Республіки Бразилія
(4 квартал 2009 р.)


ІV квартал 2009 року характеризувався продовженням впевненого виходу економіки Бразилії з кризи та позитивними очікуваннями економічного зростання у 2010 році. Так, станом на кінець грудня 2009 р., золотовалютні запаси країни склали 238,8 млрд. дол. США, у жовтні-листопаді звітного періоду індекс інфляції склав 3,1-3,9%.

Продовжилось зміцнення національної валюти, курс якої у грудні стабілізувався на відмітці 1,74 реала за 1 дол. США (1,77 реала за 1 дол. США –  30.09.2009 р.; 1,93 реала за 1 дол. США – 01.07.2009 р.).

За 11 місяців 2009 року торгівельний баланс ФРБ характеризувався позитивним сальдо 23,2 млрд. дол. США. Експорт за вказаний період склав 138,5 млрд. дол. США та порівняно з відповідним періодом 2008 року знизився на 24,8%. Імпорт склав 115,4 млрд. дол. США та зменшився порівняно з аналогічним періодом 2008 року на 28,6%.

***

З  лютого місяця 2010 року планується ввести новий податок на накопичувальні рахунки, причому щорічна процентна ставка податку становитиме 22%. Стягнення податку за ставкою 22% планується застосовувати до накопичувальних рахунків з мінімальним балансом у 50 000 дол. США. Основною причиною таких нововведень є необхідність стримування переведення інвестиційних коштів у накопичувальні рахунки, оскільки перенасичення накопичувальних депозитів і так вже призвело до значного зниження процентних ставок. Наразі, в урядових колах з’явилися пропозиції щодо підвищення рівня мінімального балансу оподаткованих рахунків до 100 тис. дол. США.

***

Актуальність на міжнародному рівні екологічної проблематики та питань протидії змінам клімату, знайшли відповідне продовження у внутрішній економічній політиці країни. 30 грудня 2009 року Президентом Бразилії підписано закон, спрямований на скорочення до 2020 року викидів парникових газів та шкідливих викидів у атмосферу до рівня 38,9%. Передбачається зменшення податкового навантаження для промислових і транспортних компаній, що скорочуватимуть викиди діоксину вуглецю в атмосферу. У той же час закон поширюється і на інші галузі, такі як сільське господарство та енергетика.

Раніше, 24 листопада 2009 року було продовжено дію податкових пільг для екологічно чистих транспортних засобів. За інформацією Міністерства фінансів ФРБ, податкові пільги будуть діяти до вересня 2010 року та розповсюджуватись на автомобілі, що працюють на паливі з домішками етанолу (що зменшує кількість шкідливих викидів), з об’ємом двигунів до 1 літра. Пільги для вантажних автомобілів подовжені до червня 2010 року. При цьому, слід враховувати специфіку бразильського автомобільного ринку, адже переважну кількість нових автівок складають автомобілі, що працюють на біопаливі або змішаному паливі.  

За попередніми підрахунками експертів, продовження вищезазначених податкових пільг призведе до втрати бразильським бюджетом приблизно 1,3 млрд. реалів (751 млн. дол. США). Проте, беручи до уваги приріст продажів автомобілів, збільшення робочих місць та відсутність зростання виплат з безробіття вважається, цей захід допоможе ФРБ продовжити нарощувати темпи економічного розвитку в посткризовий період.

*** 
 
20 жовтня 2009 року бразильський уряд видав розпорядження, що має на меті запобігти спекулятивній торгівлі бразильською валютою. Зазначеним розпорядженням введено податок на фінансові транзакції, що стосуються інвестування у цінні папери іноземними юридичними та фізичними особами на бразильському ринку акцій та капіталів за ставкою 2%. На думку бразильських урядовців, підвищення ставки податку на фінансові транзакції має запобігти подорожчанню бразильської валюти, що за 2009 рік сягнуло 35%, та спекуляції на бразильських ринках акцій та капіталів, індекс яких за той самий період виріс до 79%. Експерти зазначають, що підвищення курсу бразильської валюти на протязі останніх декількох років стримувало зростання бразильського експорту.

***

Значні позитивні очікування покладаються на приріст інвестицій у зв’язку із рішенням Міжнародного Олімпійського комітету щодо проведення у 2016 році Олімпійських та Параолімпійських ігор в м. Ріо-де-Жанейро.

Вже оголошено про підготовку спеціальної урядової інвестиційної програми на зразок Програми з прискорення економічного зростання Бразилії (ППЕЗ). Заплановано розширити та покращити авіаційне, залізничне та автомобільне сполучення у країні, розшири портову інфраструктуру та забезпечити розбудову готельної сфери. Губернатор штату Ріо-де-Жанейро С. Кабрал вже оголосив про плани в рамках урядової програми залучити в розбудову інфраструктури близько 88 млрд. реалів (51,5 млрд. дол. США).

За оцінками фахівців Промислової федерації штату Ріо-де-Жанейро, до 2016 року сукупний обсяг приватних та державних інвестицій, залучених в економіку штату, складуть близько 250 млрд. реалів (146,25 млрд. дол.).

На думку як урядовців так і незалежних експертів, проведення Олімпійських ігор 2016 року в Бразилії стане додатковим каталізатором для розвитку не тільки міста та штату Ріо-де-Жанейро, але й всієї країни та сприятиме підйому соціального рівня, економіки, а також притоку інвестицій до ФРБ.


 
 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки