Щодо ділового співробітництва лівійських бізнесменів з українськими товаровиробниками (липень 2009)
27-30 липня ц.р. з метою налагодження ділового співробітництва з українськими партнерами в Україні перебувала делегація лівійських бізнесменів - представників компаній, які спеціалізуються в галузі будівництва, постачання будівельних матеріалів, автомобілів та комплектуючих, медичного та електричного обладнання.
Візит носив ознайомчий характер. Відбулись окремі зустрічі лівійських бізнесменів з українськими виробниками, зокрема представниками ЗТФ «Краз». Під час візиту лівійські бізнесмени здійснили робочу поїздку в м. Біла Церква та ознайомились с виробництвом ТОВ «Росава».
Поряд із цим, лівійською стороною здійснено певні кроки з входження українських товаровиробників на лівійський ринок.
Так, за сприянням ТЕМ України в Лівії лівійський бізнесмен С. Абу Фанас, генеральний директор лівійської компанії «Аль-Таваддуд», яка спеціалізується на закупівлі промислового обладнання, протягом червня-липня ц.р. здійснив робочу поїздку по регіонах України з метою налагодження ділових контактів з українськими виробниками промислового обладнання.
Під час візиту лівійська сторона провела низку переговорів з українськими виробниками, зокрема, ВАТ «Селма» (завод електрозварювального обладнання), ТОВ «Таланлегпром» (виробник спецвзуття для хімічної та нафтової промисловості), Кіровоградського заводу дозуючих автоматів (виробництво бетонних сумішей), АТВТ «Первомайськдизельмаш» (машинобудівельне та сталеве литво), ЗАТ «Донмет» (виробництво автогенного обладнання), ЗАТ «Завод Фіолент» (виробництво електроінструментів) та ін.
Лівійський бізнесмен також брав участь у засіданні Українсько-лівійської ділової ради (21.07.09 р.). Під час зустрічей з українськими партнерами було розглянуто можливості постачання продукції українських виробників на лівійський ринок.
Результатом візиту лівійського бізнесмена в Україну стало отримання від низки українських компаній офіційного права на представлення їх ділових інтересів в Лівії (відповідно лівійському законодавству іноземна компанія з метою постачання своє продукції на лівійський ринок має діяти через відповідного уповноваженого агента – лівійську компанію відповідного профілю з експортно-імпортних операцій).
Практичним кроком входження зазначених вітчизняних виробників на лівійський ринок стане постачання найближчим часом першої партії-зразків продукції.
|