Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Лівія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Міжнародне співробітництво Лівії (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Перебіг основних економічних, торговельних та інвестиційних подій у Лівії протягом  4-го кварталу 2009 року

 
Лівія-Китай
 
Лівійське неурядове електронне видання «Аль-Манара» (далі А-М) інформує, що 9 листопада ц.р. за результатами своєї участі у 4-ій Міністерській конференції Китайсько-Африканського форуму співробітництва (Єгипет, м. Шарм аш-Шейх, 6-9 листопада ц.р.) Секретар Головного народного комітету зовнішніх зв’язків та міжнародного співробітництва (Міністр закордонних справ) Лівії М.Куса дав інтерв’ю єгипетському інформаційному агентству «МЕNA», в якому розповів про ставлення Лівії до актуального розвитку економічної експансії Китаю на ринки країн Африки.
 
Зокрема, як зазначається у повідомленнях А-М, М.Куса заявив, що його виступ на конференції, під час якого він заявив, що експансія Китаю на ринки країн Африки «є новим видом колоніалізму та скерована на встановлення гегемонії наддержави над «Чорним континентом»» не потрібно вважати «випадом проти азіатського партнера, проте, спробою називати речі такими, які вони насправді є, а також прагненням Тріполі розвивати відносини між африканськими народами та Китаєм на взаємовигідній основі».
 
Керівник лівійського зовнішньополітичного відомства також додав, що вважає «існування Китаю на політичній мапі Землі важливим фактором для досягнення багатополярного світу», а також висловив Пекіну вдячність за підтримку національно-визвольного руху африканських країн у минулому.
 
Проте, як зауважив М.Куса, його засмучує той факт, що КНР «надає перевагу безпосередньому співробітництву з країнами Африки, оминаючи органи АС». На його думку, це «може свідчити про те, що Пекін не підтримує політики обєднання Африки, а лише прагне отримати власну економічну вигоду за рахунок народів «Чорного континенту»».
 
Виходячи з цього, Секретар ГНК ЗЗМС Джамагирії наголосив, що хотів би, щоб «співпраця між Китаєм та Африкою мала б ще й політичне забарвлення, а не тільки економічне». У цьому контексті М.Куса зазначив, що «оскільки африканські країни свого часу допомогли отримати Китаю місце постійного члена Ради безпеки ООН, то тепер і Пекін мав би більш активно просувати ініціативи АС щодо включення континентальної організації до складу постійних членів РБ ООН».
 
 
Лівія-Словенія
 
Лівійське урядове інформагентство «Джана» повідомляє, що 10-11 листопада ц.р. в Лівії з офіційним візитом перебував Прем’єр-міністр Республіки Словенія Борут Пахор.
 
Як зазначається у публікаціях «Джани», у рамках візиту Б.Пахор зустрівся з Секретарем Вищого народного комітету (Прем’єр-міністр) Джамагирії Аль-Багдаді Аль-Махмуді. У ході зустрічі було обговорено низку питань двостороннього співробітництва, насамперед, у сферах інвестицій, будівництва та ремонту доріг, аеропортів, морських портів та інших об’єктів інфраструктури.
 
 
Лівія-Україна
 
Лівійські та регіональні ЗМІ у своїх публікаціях від 23 листопада ц.р. повідомили про зустріч української делегації на чолі з Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Р.В.Богатирьовою з Радником з питань національної безпеки ВСНЛАД Муатасімом Біллягом Каддафі, під час якої, згідно з повідомленнями лівійської преси, було проведено переговори «щодо напрямів подальшого розвитку двостороннього співробітництва у сферах, які представляють обопільний інтерес для Києва та Тріполі, зокрема, у питаннях, пов’язаних з виробленням спільних механізмів взаємодії у рамках систем національної, регіональної та міжнародної безпеки».
 
Зустріч відбулася у рамках дводенного візиту до Лівії Секретаря РНБО України, який розпочався того ж дня.
 
Як зазначають лівійські та регіональні видання, за результатами переговорів було підписано Меморандум про співробітництво між Апаратом РНБО України та Радою з питань національної безпеки ВСНЛАД.
 
У цьому контексті, урядова газета «Аль-Фаджр Аль-Джадід» наголошує, що відповідно до підписаного Меморандуму, сторони, зокрема, «домовилися здійснювати обмін інформацією та досвідом діяльності у безпековій сфері».
 
«Аль-Фаджр Аль-Джадід» 24 листопада ц.р. повідомила про українсько-лівійські переговори щодо актуального стану та подальших перспектив розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва.
 
Як зазначає часопис, українську та лівійську делегації, які взяли участь у зустрічі розширеного формату, очолили Секретар РНБО України та Секретар Головного Тимчасового комітету оборони (Міністр оборони) ВСНЛАД Абу Бакр Юнес Джабер.
 
Згідно з публікацією лівійського урядового видання, під час переговорів основну увагу було приділено «перспективам імплементації двосторонньої Угоди про військово-технічне співробітництво, яку було підписано у травні поточного року, а також реалізації низки українсько-лівійських проектів у оборонно-промисловій та авіабудівній сферах, щодо яких було досягнуто домовленостей у рамках цьогорічних двох візитів до Лівії Прем’єр-міністра України Ю.В.Тимошенко та візиту до України Секретаря Вищого народного комітету (Прем’єр-міністра) Джамагирії Аль-Багдаді Алі Аль-Махмуді».
 
«Аль-Фаджр Аль-Джадід», зокрема, наголосила, що у ході бесіди Р.В.Богатирьова та А.Ю.Джабер «підтвердили важливість реалізації проекту по заснуванню спільного українсько-лівійського авіабудівного та авіаремонтного підприємства, а також збільшення обсягів тренування та підготовки лівійських військовослужбовців та військово-технічного персоналу».
 
Як зазначає лівійське видання, у цьому контексті, «Секретар РНБО України запросила керівника оборонного відомства Джамагирії відвідати з візитом Україну найближчим часом».
 
Крім того, у публікаціях лівійської урядової преси від 24 та 25 листопада ц.р. було широко висвітлено зустріч Р.В.Богатирьової з діючим Главою АС, Лідером лівійської революції М.Каддафі.
 
За повідомленнями «Джани», у ході зустрічі Секретар РНБО України передала лівійському Лідерові Послання Президента України В.А.Ющенка, в якому чималу увагу було приділено низці актуальних питань двостороннього співробітництва.
 
Лівійське інформагентствонаголошує, що у своєму Посланні В.А.Ющенко «висловив задоволення з приводу позитивної динаміки розвитку українсько-лівійського політичного діалогу, який спостерігається протягом останнього часу між двома дружніми країнами».
 
 
Лівія-Туреччина
 
Лівійські, регіональні та міжнародні ЗМІ повідомляють про візит до Тріполі турецької урядової та бізнесової делегації на чолі з Прем’єр-міністром країни Раджибом Теїбом Ердоганом (усього понад 150 осіб), який відбувся у період з 23 по 25 листопада ц.р.
 
У цьому контексті лівійське неурядове інтернет-видання «Лібія Аль-Йоум» наголосило, що у рамках візиту відбулися дво- та багатосторонні зустрічі турецької делегації з керівництвом Джамагирії та представниками лівійських ділових кіл. У ході візиту було проведено лівійсько-турецький бізнес-форум, за результатами якого між Турецькою Республікою та ВСНЛАД було підписано низку взаємовигідних меморандумів та контрактів у інвестиційній, енергетичній, транспортній, банківській та будівній сферах загальною вартістю близько 10 млрд. дол. США.
 
Крім того, як зазначає «Лібія Аль-Йоум», уряди двох країн домовилися скасувати візовий режим між Лівією та Туреччиною.
 
 
Лівія-Україна
 
Лівійська урядова газета «Аль-Фаджр Аль-Джадід» у своїх публікаціях приділяє чималу увагу засіданню Ради українсько-лівійської дружби, яке відбулося у Тріполі 9 грудня ц.р.
 
Як зазначає лівійський часопис, у рамках засідання Ради було обрано її Президію, яку очолив О.Хамід. З нагоди свого обрання О.Хамід виступив з промовою, під час якої відзначив активний розвиток двостороннього діалогу, який наразі спостерігається на усіх рівнях, що, в свою чергу, сприяє зближенню культур та інтересів двох країн. Було наголошено на існуванні низки перспективних сфер лівійсько-українського співробітництва, зокрема, культурно-гуманітарного, науково-технічного, дослідницько-освітянського, торговельно-економічного, медичного тощо.
 
Згідно з публікацією «Аль-Фаджр Аль-Джадід», Рада покликана сприяти заохоченню інвестиційного обміну між двома країнами, налагодженню та розвитку українсько-лівійських відносин у медицині, освіті, спорті, інтенсифікації міжкультурного та міжрелігійного діалогу.
 
 
Лівія-Туніс
 
Лівійська неурядова газета «Оя» у своїх публікаціях приділяє чималу увагу подіям, пов’язаним з 22-м засіданням Вищої двосторонньої лівійсько-туніської комісії зі співробітництва, яка відбулася у Джамагирії 12-13 грудня ц.р. під головуванням Секретаря Вищого народного комітету ВСНЛАД А.Аль-Махмуді та Прем’єр-міністра Туніської Республіки М.Аль-Гануші.
 
Зокрема, «Оя» повідомляє, що за результатами роботи Комісії між ВНКомом Лівії та Радою Міністрів Туніської Республіки було підписано низку двосторонніх угод, меморандумів про взаєморозуміння та програм співробітництва на найближчі роки в економічній, соціальній, кадровій та телекомунікаційній сферах. Сторони також підписали протокол угоди про видобуток та розподіл нафти на лівійському блоці «7 листопада».
 
 
Лівія-Україна
 
Лівійське урядове інформаційне агентство «Джана» повідомляє про основні події, пов’язані з візитом до Тріполі делегації Ради бізнесменів України, який розпочався 21 грудня ц.р.
 
Зокрема, «Джана» зазначає, що у рамках візиту між відповідними бізнесовими структурами двох партнерських країн 23 грудня ц.р. було підписано Угоду про заснування Спільної Українсько-Лівійської Ділової ради, основними завданнями якої має бути втілення у життя механізмів зі зміцнення двостороннього співробітництва в економічній, торговельній, промисловій, інвестиційній, туристичній, технологічній сферах, а також у сфері послуг.
 
Згідно з повідомленнями лівійського інформагентства, Українсько-Лівійська Ділова рада має сприяти обміну інформацією торговельно-економічного характеру між бізнес-структурами двох країн, а також заохочувати представників ділових кіл України та ВСНЛАД до здійснення взаємовигідних операцій, пов’язаних з використанням потенціалу торговельно-промислового та аграрного секторів держав, організацією спільних економічних форумів тощо.
 
Крім того, у публікаціях «Джани» згадується про те, що у рамках візиту відбулися переговори делегації Ради бізнесменів України з Секретарем Головного народного комітету економіки, промисловості та торгівлі (Мінторгівлі) Лівії Мухаммадом Алі Аль-Хувейджом.
 
 
Лівія: епідемія «свинячого грипу»
 
Лівійські ЗМІ цитують заяву Національного епідеміологічного центру від 1 грудня ц.р. щодо захворюваності на вірус AH1N1 на території Джамагирії.
 
Як зазначає лівійська преса, відповідно до інформації, оприлюдненої Центром, у Лівії зафіксовано 84 випадки ураження вірусом «свинячого грипу». З них 40 уражених вірусом є громадянами Лівії, решта – іноземцями (громадянами США, Канади, Великої Британії, Нідерландів, Італії, Бельгії, Тунісу, Марокко, Єгипту, Таїланду, Філіппін, Еквадору, Індії, Венесуели, Нігерії).
 
Відповідно до повідомлень лівійських ЗМІ, які посилаються на дані Національного епідеміологічного центру, у північно-африканській країні також зафіксовано один смертельний випадок внаслідок захворювання на грип AH1N1,
 
Видання припускають, що підвищення рівня захворюваності на небезпечний вірус може бути пов’язане зі зниженням температури у південно-середземноморській країні, внаслідок початку зимового періоду.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари фармацевтичної промисловості Точне машинобудування Транспорт

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки