Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Бельгія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Королівство Бельгія. Загальна інформація  
Параметри: Населення, Валюта, Географічне розташування, Довідкова інформація, Мінеральна сировина

 

Королівство Бельгія . Загальна інформація

 
СтолицяБрюссель (1,08 млн. жителів), інші найбільші міста - Антверпен (472 тис. жителів), Гент (237 тис. жителів), Шарлеруа (201,6 тис. жителів), Льєж (190,1 тис. жителів).
 
Історична довідка

У давнину територія нинішньої Бельгії була заселена племенами бельгів-кельтів. У 57 р. до н.е. Юлій Цезар включив ці землі до складу Римської імперії. У III ст. територія християнізована. З V ст. – у складі держави франків, північ поступово германізується, південна частина лишається романізованою. У XIV-XV ст. – у складі Бургундського королівства. З 1477 р. - під пануванням іспанської, потім австрійської гілки імперії Габсбургів. У 1795-1814 рр. – у складі Франції. У 1815 р. Бельгію об‘єднано з Голландією у складі Королівства Нідерланди. 
 
4 жовтня 1830 р. в результаті національної революції Бельгія проголосила незалежність. У лютому 1831 р. Національний конгрес ухвалив конституцію країни, а 4 липня 1831 обрав Королем бельгійців Леопольда Саксонського-Кобурзького-Готського. Бельгія стала конституційною монархією. Незалежність та нейтралітет країни були визнані у 1832 р. „Договором 24 статей”, підписаним у Лондоні. 
 
Під час Першої світової війни, у серпні 1914 р., Німеччина окупувала Бельгію, знехтувавши її нейтралітетом. За Версальським договором 1918 р., до Бельгії відійшли німецькі території Ейпен, Малмеді та Санкт-Віт. З 1922 р. Країна стає членом Бельгійсько-Люксембурзького економічного союзу.
 
У травні 1940 р. гітлерівська Німеччина окупувала країну, а Король Леопольд ІІІ був взятий у полон. Після звільнення перебував у Швейцарії. Перед німецькою окупацією Уряд Бельгії емігрував до Лондона, звідки здійснював свої конституційні повноваження. З 1944 р. регентом Бельгії був брат Леопольда ІІІ принц Шарль. У 1950 р. Король Леопольд ІІІ повертається в країну, але з огляду на глибокий політичний розкол у країні щодо бажаності його повернення на трон, поступається ним на користь свого сина Бодуена.
 
У грудні 1945 р. країна набуває членства в ООН. У 1949 р. - стає країною-засновницею НАТО, відмовившись від нейтралітету. У 1957 р. країна приєднується до Європейської Економічної Спільноти, у 1960 р. – входить до об‘єднання Бенілюкс. У 1980-1993 рр. країна стає федеративною державою, поділяється на три регіони, три спільноти, десять провінцій та муніципалітетів.     

Територія: Загальна площа (за даними офіційного урядового порталу Бельгії) – 32,545 тис. кв. км. (включаючи Північне море: 1,445 тис.кв.км територіальні води; 2,017 тис.кв.км континентальний шельф), суходол 30,528 тис.кв.км, з яких 250 кв.км внутрішні води (Валлонський регіон: 16,844 тис.кв.км; Фламандський регіон: 13,522 тис.кв.км; регіон Брюссель-столиця: 162 кв.км). 
 
Протяжність кордонів: загальна – 1 482 км, з них – 73,1 км. морський; спільні кордони з Люксембургом - 150 км, Нідерландами - 460 км, Німеччиною 153 км та Францією 646 км. 
 
Природні ресурси: кам’яне вугілля; граніт, вапна, глина і кварцові піски (долини річок Самбри і Маасу), залізні і свинцево-цинкові руди (Арденни).
 
Населення (станом на 01.01.10): 10,676 млн. чол., з них 6,257 млн. - у Фламандському регіоні, 3,37 млн. чол. - у Валлонському регіоні, 1,049 млн. – у регіоні Брюссель-Столиця. З них іноземців – 932 тис. (зростання за 2008 р. склало 3,4%).
 
Склад населення: фламандці – 58%, франкомовні Валлонії і Брюсселя – 31%, інші – 11%.
 
Релігія: римокатолики 75%, інші (у т.ч. протестанти) – 25%.
 
Державні/офіційні мови: нідерландська (60%), французька (39%), німецька (менше 1%).
 
Грамотність: 99% населення країни зі шкільного віку вміють читати і писати. 
 
Освіта: за освіту відповідають Французька, Фламандська і Німецькомовна спільноти. Навчання обов’язкове і безкоштовне для всіх дітей у віці від 6 до 16 років і у вечірніх школах до 18 років. Неграмотність практично відсутня. Існує 8 університетів, частина з яких є державними або “офіційними” навчальними закладами. Їх фінансування здійснюється за рахунок бюджетів урядів спільнот. Інші - засновані приватними особами й організаціями й мають назву “незалежних” чи “вільних”, фінансування з приватних джерел.

Грошова одиниця: євро

Засоби інформації, зв’язок:

Свобода ЗМІ за рейтингом НУО „Фрідом Хаус”: статус ЗМІ – вільні.

Всесвітній індекс свободи преси за рейтингом „Репортерів без кордонів” (2009 р.): 7 місце з 169 країн;

Кількість мобільних телефонів: 10,23 млн. шт.;
 
Кількість користувачів мережі Інтернет: 5 490 000 користувачів.
 
 
 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки