Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Канада
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Інформаційно-аналітична довідка щодо діючого законодавства Канади у сфері зовнішньоекономічної діяльності  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД, Довідкова інформація

 

Інформаційно-аналітична довідка щодо діючого законодавства Канади у сфері зовнішньоекономічної діяльності

 
З метою розширення доступу канадських товарів та послуг на світові ринки, Канада стала учасницею Світової організації торгівлі (СОТ).
 
Більш детальну інформацію про діяльність Канади у СОТ можна знайти на сайті..Більш детальна інформація про діяльність у СОТ
 
Економіка Канади в значній мірі залежить від міжнародної торгівлі, особливо від її найбільшого та стратегічного партнера – Сполучених Штатів Америки. Так, у 1989 р. між Канадою та США було укладено Канадсько-американську угоду безмитної торгівлі (FTA), а в 1994 р. – Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA) , що сприяло економічному зростанню країни, збільшенню обсягів континентальної торгівлі та інвестицій.
 
На постійній основі Урядом Канади проводяться переговори з країнами Карибського басейну і Центральної Америки, Домініканською Республікою, Панамою, Сінгапуром та Південною Кореєю. Так, нещодавно підписано угоди про вільну торгівлю з Перу, Колумбією та Європейською асоціацією вільної торгівлі (Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн) та успішно завершено переговори з Йорданією.
 
Канада також проводить спільні дослідження з Японією та Європейським Союзом з метою сприяння у встановленні більш тісних економічних партнерських відносин з цими країнами.
 
На початку 2009 року Канада та Індія домовилися про початок переговорного процесу щодо угоди про економічне партнерство.
 
Перелік угод, укладених Канадою з іншими країнами наведено сайті , серед яких:
 
- угоди про заохочення та захист іноземних інвестицій (FIPAs);
 
- угоди про повітряне сполучення (нараховується більше 70 двосторонніх угод), які мають різну ступінь відкритості й охоплюють широкий спектр завдань, а саме сприяння пасажирським перевезенням, розширення доступу на ринки, підтримка міжнародного судноплавства і вантажних перевезень;
 
- угоди про співробітництво в галузі інновацій, науки та техніки (SIT) .Більш детальна інформація про угоди в галузі інновацій
 
Разом з тим, в Канаді прийнято ряд нормативно-правових документів, які регулюють зовнішньоекономічну діяльність. До основних відносяться Закон Канади «Про дозволи на експорт та імпорт» (Export and Import Permits Act), Закон Канади «Про експорт» (Export Act), Закон Канади «Про спеціальні заходи щодо імпорту» (Special Import Measures Act), Закон Канади «Про конфлікт інтересів» (Conflict of Interest Act), Закон Канади «Про захист та охорону диких тварин і рослин та регулювання міжнародної й міжпровінційної торгівлі» (Wild Animal and Plant Protection and Regulation of International and Interprovincial Trade Act), Закон Канади «Про експортне мито на деревину хвойних порід» (Softwood Lumber Products Export Charge Act, 2006), Закон Канади «Про експорт та імпорт необроблених алмазів» (Export and Import of Rough Diamonds Act)та інші (http://laws.justice.gc.ca/en).
 
Контроль за здійсненням експортних та імпортних операцій здійснює Бюро експортно-імпортного контролю (ТРІ) на підставі Закону Канади «Про дозволи на експорт та імпорт».
 
Незважаючи на те, що економічні вигоди від вільної торгівлі для Канади мають важливе значення, даний Закон було прийнято з метою:
 •  регулювання торгівлі військовими та стратегічними товарами подвійного призначення, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення;
 • запобігання поставок товарів військового призначення до країн, які загрожують безпеці Канади, знаходяться під санкціями ООН, знаходяться під загрозою внутрішнього або зовнішнього конфлікту, і / або в яких виявлено порушення прав людини;
 • захисту вразливих канадських галузей, таких як легка промисловість;
 • виконання міжнародних зобов'язань.
Відповідно до Закону контроль здійснюється за ввезенням на територію Канади таких товарів, як:
 • текстиль та одяг;
 • сільськогосподарська продукція;
 • продукція зі сталі;
 • зброя та боєприпаси.
Експортний контроль здійснюється за:
 
сільськогосподарською продукцією, а саме: цукор-рафінад, продукти, що містять цукор та арахісове масло;
 • текстиль та одяг;
 • військові, стратегічні товари подвійного призначення;
 • продукцією ядерної енергетики та ядерних технологій;
 • деревиною хвойних порід;
 • інші товари, в тому числі товари американського походження.
Більшість контрольованих Урядом Канади товарів вимагають отримання індивідуального дозволу на імпорт або експорт, хоча деякі товари можуть підпадати під дію загального дозволу.
 
Загальні дозволи передбачають отримання попереднього дозволу на експорт або імпорт певних товарів, до / з деяких країн за спрощеною процедурою.
 
Закон Канади «Про спеціальні заходи щодо імпорту» регламентує процедуру накладення та стягнення антидемпінгового та компенсаційного мита на імпорт товарів, яка здійснюється на підставі рішення суду.
 
Закон Канади «Про експорт» передбачає перелік товарів та порядок встановлення експортного мита.

Решта нормативно-правових актів є спеціальним законодавством, яке регулює експорт та імпорт тих чи інших видів товарів, процедуру отримання дозволів тощо. 
 
Перелік основних діючих галузевих асоціацій, союзів, спілок Канади наведено в додатку до інформаційно-аналітичної довідки

 

Закон Канади «Про експорт та імпорт необроблених алмазів» відповідно до вимог Кімберлійського процесу встановлює процедуру сертифікації необроблених алмазів для експорту та імпорту. Закон також містить вимоги для канадських імпортерів і експортерів необроблених алмазів в рамках цієї системи сертифікації. Механізм сертифікації розроблено та затверджено Міністерство природних ресурсів Канади, яке є основним регуляторним органом у цій сфері.

 

За сучасного стану справ, Канада, як і більшість країн з розвиненою ринковою економікою, є країною-учасницею основних міжнародних організацій, таких як: Організації об’єднаних націй (ООН), ЮНЕСКО, Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), НАТО, Організації Американських Держав (ОАД), Великої вісімки (G8), Міжнародного банку реконструкції й розвитку (МБРР), Міжнародного валютного фонду (МВФ) тощо та єдиною в світі країною, яка є одночасно членом Співдружності націй та Франкофонії.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Точне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки